Novým majitelem společnosti Dell se má stát její CEO, Michael Dell

Společnost Dell bude mít pravděpodobně nového majitele, zakladatele a současného CEO Michaela Della. Ten zvažuje vysokou investici, jež mu ve společnosti zajistí majoritní podíl.

Novým majitelem společnosti Dell se má stát její CEO, Michael Dell


Michael Dell současně vlastní 15,7 procentní podíl ve společnosti Dell a dle amerického magazínu Bloomberg plánuje investovat částku pohybující se mezi 500 miliony až 1 miliardou dolarů ze svých soukromých fondů. Manažerské převzetí firmy má být vedeno americkou firmou soukromého kapitálu Silver Lake a mluví se také o možné finanční pomoci společnosti Microsoft.

Důvodem, proč chce Michael Dell stáhnout akcie společnosti Dell z burzy, má být plánovaná reorganizace firmy a změna jejího budoucího zaměření. Společnost se doposud soustředila především na segment osobních počítačů, Dell je v tomto odvětví dokonce považován za třetího největšího výrobce světě. Trh s PC však v současnosti upadá na úkor bryskního rozvoje mobilních zařízení a cloudových systémů.

Namísto výroby osobních počítačů pro široký trh běžných uživatelů by se tak měl Dell nově soustředit spíše na podniková řešení. Dle tvrzení Bloombergu je tohle jeden z hlavních důvodů plánovaného manažerského převzetí společnosti, neboť výrazná změna zaměření společnosti by podléhala důkladnému dohledu spoluvlastníků a regulačních autorit a celá operace by se mohla časově výrazně protáhnout, nebo se ve výsledku vůbec neuskutečnit.

 

Zdroj: Bloomberg.comNews.cnet.com


Úvodní foto: © Frog 974 - Fotolia.com
Komentáře