Nvidia zatím nepůjde do dalších akvizic

Výkonný ředitel Nvidie Jensen Huang oznámil, že po akvizici společnosti Mellanox Technologies se jeho firma v nejbližší době zaměří jen na již probíhající projekty.

Nvidia zatím nepůjde do dalších akvizic


Řekl to v rozhovoru na business konferenci Calcalist v Tel Avivu, kde se nechal slyšet, že to „byla skvělá akvizice. Už nehledám další.“

Když se pana Huanga zeptali, zda si nemyslí, že Nvidia Mellanox přeplatila, jeho odpověď zněla „nepředstavitelně.“ Navzdory tomu, že jeho společnost vysázela na stůl 6,9 miliardy dolarů, doplnil to Huang tvrzením, že Mellanox „vytváři úžasné technologie a má skvělou budoucnost.“ V době nákupu oceňovali analytici Mellanox na 5,9 miliardy dolarů, přičemž nabídka ze strany Intelu ve výši šesti miliard byla poslední známou (neúspěšnou) nabídkou za tuto firmu.

Nvidia za rok 2018 získala 2,9 miliardy dolarů z oblasti datových center, která tvoří asi čtvrtinu jejích celkových tržeb. Hráči by možná rádi věřili, že hlavní oblastí zájmu Nvidie jsou high-endové herní karty, nicméně největší příležitosti pro nový růst do budoucna přicházejí právě ze segmentu datacenter, kontraktů v oblasti cloud computingu a superpočítačů.

Podle Huanga nebude Mellanox nikoho propouštět ani nebude rušit žádné produktové řady. Zejména z toho důvodu, že neexistuje přímý překryv mezi tím, co vyrábí Nvidia, a co vyrábí právě Mellanox. Nvidia ve svých řadách pro datová centra využije především produkty Mellanoxu typu InfiniBand a Ethernet.

Od oznámení akvizice uplynulo několik týdnů a zdá, se, že investoři zatím Huangovi ohledně jeho záměrů věří. Akcie Nvidie od doby oznámení narostly na hodnotě o 15 procent.

Zdroj: Techspot.com


Úvodní foto: NVIDIA
Komentáře