Očekává se 150 milionů 5G připojení do roku 2021

Příchod 5G standardizace by mohl být příležitostí pro vznik nových průmyslových odvětví. Výrazný nárůst ve spotřebě mobilního videa způsobí do roku 2021 šestinásobný růst průměrného datového provozu na chytrých zařízeních v Severní Americe a Evropě. Evropská datová spotřeba na chytrých zařízeních vzroste do roku 2021 z 2 GB na 18 GB měsíčně.

Očekává se 150 milionů 5G připojení do roku 2021


Analytici společnosti Ericsson předpovídají, že do roku 2021 ve světě naroste počet 5G připojení na 150 milionů. Předpokládá se, že prvními a nejrychleji se rozvíjejícími 5G mocnostmi budou Jižní Korea, Japonsko, Čína a USA. Standard 5G propojí nové typy zařízení a spotřebitelé i firmy se mohou těšit na dosud nepoznané způsoby využívání zařízení a aplikací v souvislosti s rozvojem internetu věcí (IoT).

Analytici Ericssonu odhadují, že mobilní provoz související s videem by měl do roku 2021 na běžném chytrém telefonu narůst až šestinásobně. Co se týče jednotlivých regionů, datová spotřeba průměrného majitele chytrého telefonu v Severní Americe by do roku 2021 měla narůst z dnešních 3,8 GB na 22 GB měsíčně. Podobným tempem bude růst i mobilní datový provoz v západní Evropě - a to z dnešních 2 GB na 18 GB. Momentálně je ve světě asi 7,3 mld. mobilů, což je stejný počet, jako je lidí na planetě. V roce 2021 by toto číslo mělo narůst na 9,1 mld.

Rima Qureshi, víceprezident a hlavní stratég společnosti Ericsson říká: „5G není pouze o rychlých mobilních službách – umožní vznik nových způsobů využití zařízení a aplikací v rámci internetu věcí. Společnost Ericsson se zabývá například využitím 5G ve veřejné dopravě. To přinese její optimalizaci, zajištění plynulého provozu, rychlejší reakci na krizové situace a tím i menší dopad na životní prostředí.“

Zdroj: Ericsson


Úvodní foto: © peshkova - Fotolia.com
Komentáře