Očekávané chytré hodinky od Applu údajně vydrží 19 hodin na jedno nabití

Pokud půjde vše podle plánu, chystané chytré hodinky od společnosti Apple by podle některých zdrojů měly vydržet okolo 19 hodin na jedno nabití při spíše pasivním provozu. Panují však pochyby, zda se podaří splnit ambiciózní cíl již v jejich první generaci.

Očekávané chytré hodinky od Applu údajně vydrží 19 hodin na jedno nabití


Podle zpravodajského serveru 9to5Mac je procesor S1 v hodinkách Apple Watch parametry podobný procesoru A5, jaký pohání například zařízení iPod touch a displej má obnovovací frekvenci 60 snímků za sekundu. To by dávalo hodinkám vynikající výkon a skvělý obraz, ale zároveň zkracovalo výdrž na baterii. Apple usiluje o to, aby hodinky vydržely 2,5 až 4 hodiny intenzivní zátěže (sledování fyzické aktivity při cvičení, hraní her nebo provoz aplikací) nebo tři dny v režimu standby s vypnutým displejem. Cílová výdrž 19 hodin je kombinace aktivního a pasivního využití, s převahou pasivního.

Celý den na jedno nabití představuje poměrně dobrý výkon a již předem bylo známo, že hodinky budou potřebovat dobíjet každou noc. Má to ale háček: podle serveru 9to5Mac se společnosti Apple nemusí podařit tento cíl splnit u první generace jejích hodinek. Obavy o dosažení devatenáctihodinové mety možná přispěly i k oddálení uvedení na trh, což by bylo pochopitelné. Apple také usilovně pracuje na zdokonalení nabíječky, která kombinuje induktivní nabíjení a technologii MagSafe, což by mělo přispět k rychlejšímu nabíjení.

Výdrž na baterie je značně proměnlivá a dosud byla u chytrých hodinek zásadním omezujícím faktorem. Zatímco někdo používá aplikace zřídka a hodinky mu vydrží celých 19 hodin, jiný uživatel může baterii vyčerpat intenzivní činností během krátké chvilky. Ve srovnání s výdrží konkurenčních chytrých hodinek typu Android Wear, například G Watch R od společnosti LG nebo Moto 360 od společnosti Motorola, se Apple Watch umístí nejspíš někde uprostřed. Zatímco hodinky G Watch R svou výdrží recenzenty ohromily, hodinky Moto 360 zcela propadly (ale údajně v poslední době došlo ke zlepšení). Je však možné, že se Apple snaží chytře nastavit spíše nižší očekávání a ve skutečnosti nabídnou lepší výkon. Jaká bude skutečnost se dozvíme, až hodinky přijdou (údajně) na konci března na trh.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Chytré hodinky: revoluce na spadnutí
Osm mýtů o budoucnosti nového produktu, který se označuje jako smartwatch.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.


Úvodní foto: © Minerva Studio - Fotolia.com
Komentáře