OKI přebírá od Seiko širokoformátový tisk

Firma posiluje svoji pozici v oblasti profesionálního tisku s novými stroji pro inženýrské a grafické aplikace.

OKI přebírá od Seiko širokoformátový tisk


Společnosti OKI Data Corporation a Seiko instruments podepsaly dohodu, na základě které OKI převzala celosvětové aktivity Seiko I Infotech v oblasti širokoformátového tisku a začlenila je do nově vzniklé společnosti OKI Data Infotech.

OKI Data Infotech nabízí tisková zařízení pro široké spektrum grafických aplikací a řešení pro CAD (Computer Aided Design), AEC (Architecture, Engineering and Construction) a GIS (Geographic Information System). V nabídce OKI Data Infotech pro grafická studia jsou širokoformátové tiskárny ColorPainter s velikostí od 64 do 104 palců. Zařízení pracují s ekologickými inkousty s možností tisku až 7 barev včetně neonové při kapacitě 1,5 litru inkoustu na každou z nich a hmotnosti stroje až 320 kg. Multifunkční LED tiskárny Teriostar pro inženýrské a architektonické aplikace tisknou do rozměru 36 palců při délce až 15 metrů, jsou vybaveny skenerem pro stejný formát papíru a váží 185 až 250 kg.

„S akvizicí získává OKI nejen portfolio širokoformátových inkoustových tiskáren a LED grafických plotrů, ale také technologie a zdroje v oblasti výzkumu a vývoje spolu s relevantními obchodními kanály,“ prohlásil Takao Hiramoto, prezident OKI Data Corporation.


Úvodní foto: © Gunnar Assmy - Fotolia.com
Komentáře