OneDrive konečně ukládá i přehrává hudbu

I když jsou aktuálně v módě služby typu Spotify, většina lidí má hudbu stále uloženou v počítači jako MP3. OneDrive a Xbox Music nyní poskytují něco, co měl Microsoft nabídnout už dávno: možnost ukládat a hudbu v cloudu a přehrávat ji z něj.

OneDrive konečně ukládá i přehrává hudbu


Do úložiště OneDrive bylo vždy možné ukládat soubory ve formátu MP3, ale jejich přehrávání  nebylo možné. Dlouho poté, co přehrávání hudby z cloudu nabídl Google (Google Play), Apple (iCloud) nebo Amazon, se přidává i Microsoft.

Milovníci hudby, kteří k ní chtějí mít přístup kdykoli a odkudkoli, si buď platí některou streamovací službu nebo s sebou nosí externí pevný disk, USB klíčenku, paměťovou kartu nebo jiné ukládací médium – při dnešních kapacitách skutečně není problém mít neustále při sobě i rozsáhlejší sbírku. Avšak uložení v cloudu je pohodlné a Microsoft s ním nemusel tak dlouho otálet.

Uživatelům OneDrive se v jejich účtu objeví nová služka - "Music" – kam si mohou své MP3 soubory nahrát. Xbox Music Pass k tomu není potřeba, ale pokud jej máte, Microsoft vám přidělí dodatečných 100 GB zdarma.

Podle prvotních zkušeností není omezen počet souborů, které lze do One Drive nahrát. Zřejmé však není, zda jsou podporovány i soubory ve formátu.ogg nebo .flac. Nová složka se navíc automaticky zobrazuje jen některým uživatelům – ostatní si mohou složku Music aktivovat kliknutím na odkaz, který Microsoft uvádí v příspěvku na svém blogu.


Úvodní foto: © Concept web Studio - Fotolia.com
Komentáře