Opravárna napomůže opravě elektroniky i s její recyklací

Komunitní web Opravárna se rozhodl rozšířit své služby a zřídit první servisní místa – s názvem Service place. Zaměstná v nich své nejlepší opraváře. První servisy otevřely své brány už v září. Lidé si zde budou moci nechat opravit rozbitou elektroniku a zároveň odevzdat drobná elektronická zařízení k ekologické recyklaci.

Opravárna napomůže opravě elektroniky i s její recyklací


„Vyhověli jsme hlavně požadavkům našich uživatelů a zákazníků, kteří často vyslovovali přání, že kamenná pobočka, kam zanést kdykoliv svůj rozbitý výrobek, by jim vyhovovala,“ vysvětlil krok zakladatel Opravárny Jan Charvát. Pracovat zde budou ti nejlepší a nejprověřenější opraváři, kteří na webu působí již dlouhou dobu a mají za sebou mnoho desítek úspěšných oprav.

Opravárna se nevzdává ani své myšlenky společensky odpovědného podniku. Kromě toho, že díky opravám „neopravitelného“ předchází vzniku odpadu a chrání nerostné zdroje, tak bude třetina zaměstnanců servisních míst vždy z řad zdravotně postižených. „Celou koncepci a vybavení servisního místa pomáhal zařizovat náš velmi šikovný opravář s letitými zkušenostmi z oboru, který se díky tomuto novému impulzu po letech nezaměstnanosti a depresí vrací zpět do normálního života. Bude také jedním ze zaměstnanců, servis bude totiž brzy částečně fungovat jako chráněná dílna,“ pokračuje Charvát.

Hned na první týdny po otevření chystá Service place řadu zajímavých akcí, například diagnostiku přístroje zdarma či 20 procent slevu na veškeré opravy. „Pokud jde o ceny, budeme určitě levnější než konkurenční servisy, rozhodně se nechceme pustit myšlenky, že se musí vyplatit přístroj opravit, než koupit nový. Navíc chceme ale díky vlastním servisním místům zákazníkovi zaručit určitou kvalitu a úroveň služeb,“ říká marketingový ředitel Opravárny Pavel Latoň. Servisní místa budou kromě toho sloužit i jako výdejní a příjmová místa Opravárny. To znamená, že přístroje, na které se opraváři na místě nespecializují, bude možné nechat na místě a Opravárna přes web www.opravarna.cz najde nejbližšího opraváře z okolí, který si se závadou poradí. Síť servisů a sběrných míst se bude dále rozšiřovat. Po Praze je v plánu expanze i do dalších měst.

Kromě rozbité elektroniky mohou lidé donést i nefunkční vysloužilá elektrozařízení, kterým bude zajištěna ekologická likvidace.

Opravárna doposud fungovala jen na webu. Sdružuje po celé republice lidi, kteří na jedné straně umí cokoliv opravit, renovovat nebo třeba zašít, s těmi, co naopak potřebují opravu. Web umožňuje zájemcům zadat zakázku a dohodnout se na ceně a průběhu přímo s opravářem. Doposud je na webu zaregistrováno přes 2000 opravářů a Opravárna už přijala od ledna 2015 přes 3000 zakázek.


Úvodní foto: Opravárna
Komentáře