Orkut - první pokus Googlu o sociální síť skončí v září

Google je v ukončování svých četných projektů pragmatický, na pomyslný elektronický hřbitov již odeslal celou řadu. V září 2014 tam přibude Orkut, sociální síť, se kterou předběhl i Facebook.

Orkut - první pokus Googlu o sociální síť skončí v září


Orkut patřil mezi první pokusy Googlu vykolíkovat si teritorium v segmentu sociální sítí. Orkut ale globálně nebyl příliš úspěšný a většího zastoupení doznal pouze v Brazílii. Tam byl ale jedničkou, a to až do roku 2012. Přitom se jednalo o novátorský projekt - jeho provoz začal již v roce 2004 a prakticky o měsíc předběhl dnes nejpopulárnější Facebook.

Ze sociálně orientovaných aplikací skončily již i projekty Buzz, Wave a Friend Connect. Googlu se zjevně na poli sociálních sítí příliš nedaří, alespoň tedy ve srovnání s jinými aktivitami. Sociální síť Google+ je v provozu již 3 roky a zatím se nezdá, že by mohla převálcovat některého svého konkurenta.

Orkut skončí 30. září 2014, pak již nebude možné se do sítě přihlásit a editovat obsah nebo zadávat nový. Jak archiv existujících příspěvků by ale měl fungovat i nadále.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Na Všech svatých nezapomeňte navštívit také hřbitov projektů Google
Google přišel za dobu své existence s velkým počtem projektů - ovšem řadu z nich také již „pohřbil“.
→ Co se stane s Google, až dospěje do stadia kritické infrastruktury?
Google vytváří iluzi, že poskytuje lidem stále se rozšiřující paletu služeb, aby uspokojil jejich pracovní i mimopracovní potřeby. Ovšem nedávné ukončení služby Reader ukázalo Google v trochu jiném světle.

G+


Úvodní foto: © Jaroslaw Grudzinski - Fotolia.com
Komentáře