Ostravské Tieto získalo ve Švédsku zakázku za čtvrt miliardy korun

Společnost Tieto Czech, součást finsko-švédského poskytovatele služeb IT a produktového inženýrství, získala významnou zakázku v oblasti veřejné správy. Od letošního září má na starosti správu aplikací a serverů největšího švédského kraje Skåne. Celková hodnota dvouletého kontraktu dosahuje devíti milionů eur, tedy více než čtvrt miliardy korun.

Ostravské Tieto získalo ve Švédsku zakázku za čtvrt miliardy korun


Finsko-švédská společnost Tieto spolupracuje s krajem Skåne úspěšně již řadu let, dosud však vše zajišťovala její švédská pobočka. V rámci nové zakázky budou nyní služby poskytovány z vývojového centra Tieto Czech v Ostravě. Zdejší IT specialisté budou nově spravovat přibližně 1 200 serverů pro policii, nemocnice a další složky veřejné správy.

„Těší nás, že na dlouhodobou spolupráci mezi regionem Skåne a firmou Tieto mohou navázat právě zkušení odborníci z naší pobočky. V rámci projektu budeme moci uplatnit dosavadní zkušenosti a nabídnout klientovi řešení, které plně odpovídá jeho požadavkům a nárokům. Naši specialisté mají s podobnými projekty bohaté zkušenosti,“ říká Petr Lukasík, Country Manager společnosti Tieto Czech.

První akcí, po zahájení projektu, bude převedení IT systémů regionu Skåne pod správu ostravské pobočky. „Zhruba 40 % serverů bude přesunuto do cloudového prostředí Tieto Cloud Server (TCS). Ostatní zůstanou umístěny lokálně v serverovnách u zákazníka, nicméně budou až po úroveň operačního systému spravovány z Ostravy,“ dodává Tomáš Rusek, Senior Customer Manager, Tieto Czech.

Firma v Ostravě v současnosti zaměstnává více než dva tisíce IT specialistů, což z Tieto Czech dělá největší IT firmu v Ostravě, respektive Moravskoslezském kraji. Celkově pro společnost sídlící v Helsinkách pracuje na 14 000 expertů, díky čemuž je Tieto největší severoevropský dodavatel IT služeb poskytující komplexní služby v oblasti IT pro soukromý i veřejný sektor a služby pro vývoj produktů v oblasti komunikace a moderních technologií. 

Komentáře