Otevřela se registrace pro testování nové aplikace Skype Translator

Nyní se můžete zapojit se do vývoje jedinečné aplikace, která může změnit svět komunikace.

Otevřela se registrace pro testování nové aplikace Skype Translator


Skype měsíc po představení prvního náhledu na unikátní aplikaci Skype Translator otevřel možnost zápisu dalším uživatelům. Ti se mohou zapojit do testování aplikace a pomoci tak s jejím vývojem. Komunikační novinka je k dispozici pro uživatele operačního systému Windows 8.1 přihlášené k jejímu testování na webových stránkách Skype.

Překlad hovorů a videohovorů probíhá zatím jen z angličtiny do španělštiny a naopak, podpora dalších jazyků bude následovat. Zprávy je ale možné ve Skype Translatoru překládat až do 40 jazyků, a to včetně češtiny.

Skype Translator je postaven na softwaru, který je schopen se učit rozpoznávat jednotlivá témata hovoru, akcenty a dokonce i drobné odchylky řeči. Data použitá k naprogramování softwaru rozpoznávání řečí pochází z různých zdrojů, včetně překladu webových stránek nebo videí s titulky. Velkou pomocí byly také konverzace uživatelů Skype, kteří se rozhodli darovat své rozhovory a stali se tak součástí vývoje Skype Translatoru. K samotnému překladu jednotlivých slov využívá Skype Translator stejný způsob jako překladač Bing na webu, tedy je založený na používání různých kombinací syntaxe spolu se statistickými modely, podle kterých vyhodnotí význam jednotlivých slov.

„Naším cílem je vytvořit aplikaci, která bude reflektovat potřeby našich uživatelů. Proto jsme Skype Translator zpřístupnili uživatelům, kteří mají zájem podílet se na jeho vývoji svými nápady a komentáři. Na základě jejich zpětné vazby budeme Skype Translator rozšiřovat o další jazyky a funkce,“ řekl Tomáš Vocetka, ředitel Skype Česká republika.

„Tento náhled na nový Skype Translator je jen začátkem dlouhé cesty, která již dnes mění způsob komunikace po celém světě,“ dodává Vocetka.

Čtěte také:
→ Skype demonstroval strojový překlad mluvené řeči
Zatím sice bez velkého humbuku, ale zřejmě dosti intenzivně a dlouhodobě se Microsoft věnuje strojovému překladu a rozpoznávání řeči. Obojí již naostro vyzkoušel ve Skypu.
 V Praze bude největší vývojářské centrum Skype v Evropě
Pražská pobočka Skype nabírá nové zaměstnance - především kvalifikované softwarové vývojáře.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+


Úvodní foto: Microsoft demonstruje překlad hlasové komunikace ve Skypu (Microsoft Blog)
Komentáře