Panasonic končí s plazmovými televizemi

Japonská firma Panasonic se rozhodla ukončit výrobu displejů a televizorů s plazmovou obrazovkou. Protože se jedná o předního výrobce, tato technologie zřejmě končí.

Panasonic končí s plazmovými televizemi


Panasonic reaguje na stále klesající poptávku po zařízeních s plazmovou obrazovkou a rozhodl se ukončit výrobu zobrazovacích panelů s touto technologií. Zákazníci totiž - přes vynikající vlastnosti obrazu plazmové televize - dávají stále více přednost alternativním technologiím - především ekonomičtějším LCD obrazovkám s LED podsvícením. Na prodeji televizorů se plazmové přístroje podílely v poslední době pouhými 6%.

Většina výroby plazmových panelů Panasonic skončí do konce roku 2013, jediná továrna dodá poslední kusy do konce března 2014. Panasonic tak nebude nadále vyrábět ani televizory ani monitory s plazmovou technologií.

Firma v poměrně obsáhlé tiskové zprávě zdůvodnila svůj krok především ekonomickými důvody a odkazuje až na problémy, které mají kořeny v krachu finanční skupiny Lehman Brothers v roce 2008. Panasonic byl leaderem plazmové technologie již od roku 2000.

Plazmovou technologii mají ve výrobním programu ještě LG a Samsung, ale dá se předpokládat, že i ony budou následovat cestu Panasonicu.

V České republice se plazmové televize montují v závodě Panasonic v Plzni. 

G+


Úvodní foto: Plazmový televizor Panasonic Viera (zdroj: Panasonic)
Komentáře