Poslední verze BlackBerry MDM má podporu všech mobilních platforem

Blackberry přichází s novou strategií podpory zařízení BYOD. BlackBerry Enterprise Service 10 nyní podporuje i konkurenční mobilní platformy Android a iOS. Řešení je dostupné i v České republice.

Poslední verze BlackBerry MDM má podporu všech mobilních platforem


Platforma BlackBerry je již dlouho známa jako standard pečlivého zabezpečení mobilních firemních uživatelů. Bylo to zjednodušeno tím, že BlackBerry má k dispozici i vlastní hardwarovou platformu mobilních zařízení - chytrých telefonů. Nyní pod tlakem trendu BYOD (bring your own device - přineste si své vlastní zařízení) se její systém pro správu mobilních uživatelů (MDM, mobile device management) otevřel i pro uživatele s přístoji, které běží na iOS od Applu nebo na Androidu.

BlackBerry Enterprise Service 10 (BES 10) je nástupcem BlackBerry Enterprise Serveru a přichází na trh v souvislosti s novými mobilními zařízeními BlackBerry řady 10.

BES 10 přichází se zcela novou filosofií správy zařízení a především je multiplatformní. Díky trendu BYOD, kdy zaměstnanci přinášejí do firmy svá vlastní výkonná mobilní zařízení, získává multiplatformní BES 10 zcela nový rozměr, a firmy tak mohou pohodlně a jednotně spravovat nejen zařízení BlackBerry, ale i Android a iOS“, říká Ondřej Kubeček ze Systems4u, která implementuje systémy MDM včetně nového BES 10.

Problémy při zavádění politiky BYOD ve firmách nastávají především z důvodů nutnosti podpory většího počtu různých typů zařízení. Největší potíže zpravidla působí smartphony a tablety, které pracují pod Androidem. Ty totiž mohou pocházet od různých výrobců a pracovat s různými specifickými variantami tohoto operačního systému.

Problém implementace MDM je třeba řešit pro každou firmu indiviuálně, především na základě požadované úrovně zabezpečení a řízení přístupu k firemní dokumentům. Systém je třeba předem správně navrhnout, protože dodatečné změny se mohou zbytečně prodražit.

G+


Úvodní foto: © cienpiesnf - Fotolia.com
Komentáře