Potvrzeno: Telefóniku převezme finanční skupina PPF

Španělská Telefónica drží v českém telekomunikačním podniku 69 procent akcií. Ty již brzo převezme investorská skupina PPF.

Potvrzeno: Telefóniku převezme finanční skupina PPF


Podle listu Financial Times je dohoda na spadnutí a měla by mít hodnotu 65 miliard korun (2,5 miliardy eur). O prodeji kontrolního balíku společnosti Telefónica Czech Republic se hovořilo již delší dobu, finální jednání ale probíhaly pouze s PPF Petra Kellnera. Dohoda je před podepsáním a bude pravděpodobně uzavřena ještě před vyhlášením výsledků aukce kmitočtů sítí LTE v pásmu 800 MHz, která by měla začít 11.11.2013.

Jakmile PPF převezeme kontrolní balík 69% akcií, bude mít povinnost za stejných podmínek nabídnout odkup zbývajících cca 31%  akcí za obdobných podmínek. To znamená, že PPF musi být připravena vydat více než 90 miliard korun, a to je pořádné sousto. Analytici očekávají, že po odkupu akcií od minoritních akcionářů může být firma stažena z obchodnování na burze.

Je otázka, jaký bude další osud české Telefóniky, ostatní operátory totiž drží zahraniční a především technologické společnosti.

Aktualizováno 5.11.2013: Dnes byla chystaná transkakce oficiálně potvrzena. Bezprostřední reakce akciových trhů je mírný pokles, ten ovšem může také souviset se zveřejněnými negativními výsledky hospodaření za poslední období. Trnsakci musí schválit evropský antimonopolní úřad.

G+


Úvodní foto: © Scott Maxwell - Fotolia.com
Komentáře