Pozitivní hodnocení pro Eset Mobile Security

Ochrana smartphonů a tabletů Eset Mobile Security je podle nezávislého hodnocení testovací autority AV-Comparatives komplexní a její funkce jsou dobře implementované.

Pozitivní hodnocení pro Eset Mobile Security


Společnost Eset oznamuje dostupnost nezávislého hodnocení Eset Mobile Security, aplikace na ochranu smartphonů a tabletů na platformě Android. Eset Mobile Security je podle expertů respektované testovací organizace AV-Comparatives komplexní ochrana, která k ochraně proti malware a proti krádeži přidává v Pro verzi nástroje pro filtrování hovorů a SMS a pro ochranu před phishingem. Zpráva o hodnocení Eset Mobile security zmiňuje funkci hlídání systémových nastavení, která uživatele varuje před volbami, které by mohly ohrozit bezpečnost.

Experti AV-Comparatives ve své zprávě oceňují, že Eset při vývoji aplikace Eset Mobile Security věnoval pozornost i detailům, které uživatelům usnadňují život. Jako příklad zmiňují možnost omezit bezpečnostní skenování na dobu, kdy je přístroj v nabíječce, což prodlužuje dobu, kterou přístroj vydrží v provozu. Zvláštní důraz kladli experti AV-Comparatives na funkce ochrany před krádeží, které významně omezují rizika ze ztráty nebo krádeže přístroje. Pokud je zařízení označeno jako ztracené, aplikace jej zamkne a začne automaticky pořizovat fotografie z přední i zadní kamery a odesílat je na my.eset.com. K aktivaci ochrany proti krádeži stačí pokus o vložení neautorizované SIM karty nebo opakované chybné zadání PIN kódu. V takových případech aplikace přístroj zamkne a odešle zprávu na číslo, zadané při prvotním nastavení.

Hodnocení Eset Mobile Security zmiňuje i další funkce ochrany proti krádeži, například funkci „Siréna“. Tu je možné aktivovat odesláním SMS ve znění „Siren“ z mobilního čísla, zadaného při prvotním nastavení. Po jejím obdržení přístroj začne vydávat zvuk hlasité sirény a zamkne se. Dalšími příklady jsou funkce sledování polohy přístroje, kdy ztracený přístroj automaticky odesílá své souřadnice, nebo funkce mazání dat, aby se nedostala do nepovolaných rukou. Experti AV-Comparatives v hodnocení oceňují, že Eset při vývoji myslel i na takové detaily, jako je třeba vymazání historie navštívených stránek.

Aplikace Eset Mobile Security je ke stažení v obchodě Google Play; v prémiové verzi stojí 9,99 USD.


Úvodní foto: © koniukh - Fotolia.com
Komentáře