Principal engineering expanduje

Společnost Principal engineering prochází v posledních letech transformací z dodavatele kapacit na dodavatele řešení, rozšiřuje své portfolio služeb a dynamicky roste. Tento fakt se odrazil v nárůstu obratu za rok 2020 o 21 % na 513 mil. Kč. Společnost tak poprvé ve své historii překročila v obratu milník půl miliardy českých korun.

Principal engineering expanduje


V loňském roce nejvíce posílila kompetence testování, ve které firma zaznamenala nárůst o 23 %. Firmě se také podařilo vytvořit řešení nová, ať již se jednalo o Principal Atlassian, Principal Testify jako nové řešení v oblasti online zkoušek odborné způsobilosti, Security Scan v rámci kompetence Principal Cyberinsurance či rozšíření IoT řešení Principal TeleHealth.

Principal také rozšířil partnerství se společnostmi Oracle a Microsoft, jehož výsledkem jsou mimo jiné ocenění, která společnost získala v soutěži Microsoft Award.

Na české trhu se firmě podařilo získat několik nových klientů, a to mimo oblasti financí a telekomunikací, které historicky tvořily největší část zákaznického portfolia. Firma se stala preferovaným dodavatelem v oblasti outsourcingu IT služeb u několika nových zákazníků, především ve vývoji na Microsoft technologiích, v analýze nebo v testování.

Principal engineering v roce 2020
Struktura činnosti Principal engineering v roce 2020

Principal v roce 2020 pokračoval v mezinárodní expanzi. Po založení slovenské pobočky v roce 2019 se společnost zaměřila na německy mluvící země DACH regionu a v regionu Severní Ameriky založila novou pobočku v Kanadě.


Úvodní foto: © Robert Mizerek - Fotolia.com
Komentáře