Připravuje se Evropské centrum kybernetické ochrany

Společnost Mastercard dnes oznámila založení svého prvního Evropského centra kybernetické ochrany (European Cyber Resilience Centre), jehož cílem je podporovat a posilovat vzájemnou spolupráci mezi veřejným a soukromým sektorem při posilování kybernetické bezpečnosti a odolnosti firem v regionu. Středisko ochrany bude sídlit v belgickém Waterloo, kde má Mastercard svou evropskou centrálu. Středisko je první takovouto investicí společnosti mimo severoamerický kontinent.

Připravuje se Evropské centrum kybernetické ochrany


Středisko bude fungovat jako centrála kybernetické bezpečnosti pro celý region, v níž budou pod jednou střechou spolupracovat bezpečnostní odborníci společnosti Mastercard z celého světa. Zařízení bude spolupracovat s národními úřady pro ochranu před kyberútoky, oborovými organizacemi, policejními orgány i centrálními bankami evropských zemí. Evropské centrum kybernetické ochrany společnosti Mastercard tak bude pomáhat při zavádění postupů vedoucích k lepší prevenci a minimalizaci případných škod v souvislosti s mezinárodní kyberkriminalitou a bezpečnostními riziky obecně. V zařízení budou pracovat specialisté jak na kybernetické, tak také na fyzické zabezpečení.

„Vzhledem k obrovskému množství spravovaných uživatelských dat a kritických informací budou finanční služby vždy na předních místech žebříčku možných cílů útoků,“ vysvětluje Javier Perez, prezident společnosti Mastercard Europe, a dodává: „Naše Evropské centrum kybernetické ochrany zlepší spolupráci mezi klíčovými institucemi a organizacemi a přispěje k tomu, aby se při sdílení svých informací online firmy i jednotlivci cítili bezpečně.“

Centrum kybernetické ochrany výrazně zjednoduší a urychlí komunikaci mezi interními týmy společnosti Mastercard i mezi společností Mastercard a jejími klienty a partnery. Tím se zkrátí reakční doba a zlepší se účinnost reakce na bezpečnostní události libovolného rozsahu, včetně přírodních katastrof, výpadků v poskytování služeb nebo bezpečnostních incidentů, za zajištění shody s legislativou v oblasti ochrany osobních údajů kdekoliv na světě. Centrum umožní společnosti Mastercard například těsnější spolupráci s policejními složkami i klienty v regionu, což urychlí sdílení informací a usnadní součinnost při obraně před kyberútoky. Centrum se sídlem ve Waterloo bude navíc přispívat k šíření znalostí a sdílení nejvhodnějších postupů jak mezi evropskými orgány boje proti zločinu, tak také mezi tvůrci souvisejících strategií.


Úvodní foto: © maxkabakov - Fotolia.com
Komentáře