Problémy s akvizicemi vyústily u firmy Hewlett-Packard v personální změny

V důsledku kritiky akcionářů odstoupil z čela správní rady HP Raymond J. Lane. Kladou se mu za vinu finanční ztráty v důsledku akvizic, které HP provedla v poslední době. Ze správní rady současně odcházejí i dva další její dlouholetí členové.

Problémy s akvizicemi vyústily u firmy Hewlett-Packard v personální změny


Raymond J. LaneLane dále zůstává v ředitelské funkci, definitivní odchod ohlásili John H. Hammergren a G. Kennedy Thompson, kteří byli z titulu svých funkcí rovněž zodpovědní za akvizice v HP. „Ray, John a Ken dali do práce pro HP kus sebe samých,“ řekl Meg Whitman, prezident a CEO firmy Hewlett-Packard. „Jsem rád, že Ray nám bude i nadále pomáhat, a Johnovi a Kenove přeji vše nejlepší,“ dodal.

Za Raymonda Lanea již je známa přechodná náhrada, kterou je významný akcionář firmy Ralph V. Whitworth. Za všechny tři funkcionáře, kteří odstoupili, se ale bude hledat definitivní náhrada.

Hlavní příčinou velké kritiky správní rady HP byla akvizice britské softwarove firmy Autonomy, která proběhla v roce 2011 a stála 10,3 miliardy dolarů. Následovaly další výdaje ve výši 8,8 miliardy dolarů, když se ukázalo, že Autonomy není tak finančně zdravá, jak se zdálo. Důsledkem neúspěšných obchodů je i současná bilance firmy: zisk se snížil na 1,2 miliardy dolarů, což představuje meziroční pokles o 16%.

Zdroj: IDG News Service

G+

Komentáře