Quip vytváří „konkurenci PowerPointu“

Aplikace Quip, kterou za 750 milionů dolarů koupila společnost Salesforce, dostala novou funkci, a sice možnost vytváření prezentací. Ta dále rozšiřuje schopnosti Quipu jakožto balíku pro produktivitu.

Quip vytváří „konkurenci PowerPointu“


Quip byl zpočátku zaměřen výhradně na zpracování slova, ale svoje zaměření rozšířil doplněním o tabulkový procesor. Nyní debutuje další nástroj, a sice Slides, díky němuž má společnost tři základní komponenty velkých kancelářských balíků, jež nabízí Microsoft a Google.

Myšlenka za Quip Slides spočívá spíše v umožnění tvorby jednoduchých prezentací pro týmová setkání než nějakých extra propracovaných programových prohlášení na konference. Podle výrobce se takové aplikace beztak zpravidla jinak nevyužívají.

„Někteří z nás prakticky žijí uvnitř softwaru, který je podle všeho navržen pro hvězdné proslovy – i když ho ve skutečnosti využíváme pro pracovní schůzky, brainstorming a vedení týmů,“ napsala společnost v blogovém příspěvku.

Slides umožňují týmům společně editovat prezentace v reálném čase a využívat integrovaný chat pro diskusi nad změnami. Takže v podstatě jde o stejný typ spolupráce, jaký je běžný u ostatních typů dokumentů v rámci Quipu.

Uživatelé mohou na jednotlivé slajdy přidávat interaktivní grafy s využitím dat vytažených z tabulkového procesoru Quipu, jakož i „živá data“ ze Salesforce a integrovaných aplikací třetích stran.

K dalším funkcím patří výzvy ke zpětné vazbě, jako jsou otázky a průzkumy, které mohou být do slajdů přidány za účelem většího zapojení publika. Analytický nástroj pak ukazuje, kdo si prezentaci prohlížel a které slajdy byly nejpopulárnější.

Silné stránky Quip Slides spočívají v přístupu k obsahu v reálném čase a schopnosti redukovat či dokonce zcela eliminovat potřebu toho, aby uživatelé museli přepínat mezi aplikacemi, když chtějí dokončit nějakou úlohu.

Řešení Quip Slides sice může být vnímáno jako alternativa ke Google Slides nebo PowerPointu od Microsoftu, nicméně nejde o přímou konkurenci, a to kvůli jeho zaměření na specifické způsoby využití.

Zdroj: Computerworld.com


Úvodní foto: Computerworld
Komentáře