Qwiki: další akvizice zaměřená na mobilní uživatele

Yahoo posiluje své angažmá v boji za získání mobilních uživatelů a koupil společnost Qwiki, která nabízí aplikaci pro generování videa.

Qwiki: další akvizice zaměřená na mobilní uživatele


Aplikace Qwiki je schopna zkombinovat fotografie, video a zvuk do jediné videosekvence s řadou uživatelsky zajímavých efektů, jako jsou například plynulé přechody. Nyní ji zakoupila firma Yahoo, která tak posílí svou pozici především na poli mobilních aplikací. Uživateli Qwiki budou totiž majitelé iPhonů, kteří snímky a videosekvence pořídili právě svým mobilním přístrojem.

Podmínky kontraktu, a tedy i cena, za kterou Yahoo Qwiki koupil, nebyla zatím zveřejněna. Qwiki bude k dispozici jako samostatná aplikace na portálu Yahoo.

Na rozdíl od Vine, který běží na Twitteru, a Instagramu, který umožňuje pracovat s videem na Facebooku, Qwiki zpracovává multimediální soubory, které byly pořízeny dříve a které jsou uloženy ve smartphonu; Vine i Instagram jsou určeny pouze pro záznam a sdílení nově pořizovaného videa.

Jakým způsobem bude Qwiki konkrétně zapojeno do portfolia služeb Yahoo, to není ještě úplně jasné. Jednou z očekávaných možností je, že uživatelé budou moci sdílet vytvořená videa ve službě Flickr.

Čtěte také:
→ Yahoo reviduje portfolio služeb, končí i AltaVista
→ Yahoo koupí Tumblr za 1,1 miliardy USD, chce přitáhnout mladé a mobilní uživatele

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: www.qwiki.com
Komentáře