Red Hat představil platformu Red Hat Ceph Storage 2

Nová verze softwarově definovaného úložiště je navržena jako základ pro digitální transformaci v podnikových prostředích. Red Hat Ceph Storage 2 přináší pokročilé možnosti objektového ukládání dat i snadnější použití.

Red Hat představil platformu Red Hat Ceph Storage 2


Red Hat oznámil novou generaci své otevřené platformy pro softwarově definované ukládání dat Red Hat Ceph Storage 2. Tato novinka je založená na verzi Ceph s kódovým označením Jewel a přichází s několika novými vlastnostmi, které rozšiřují podporu pro objektová úložiště a zjednodušují využití tohoto způsobu ukládání dat.

Úložný systém Ceph je od základu navržený tak, aby umožnil a podpořil digitální transformaci ve firmách, a to prostřednictvím globálních objektových a cloudových infrastruktur. Jako objektové úložiště s podporou kapacity v řádu petabajtů a více se Ceph velmi dobře hodí do podnikových prostředí. Red Hat Ceph Storage 2 přináší pokročilé vlastnosti pro objektové ukládání všem firemním zákazníkům, kteří vyžadují škálovatelnost, vyšší bezpečnost a bezproblémovou kompatibilitu se standardně používanými aplikačními rozhraními.

Novinkou v Red Hat Ceph Storage 2 je také Red Hat Storage Console 2, systém pro správu a monitoring úložišť, který se může pochlubit přepracovaným a snadnějším uživatelským rozhraním. Tato nová technologie zjednodušuje nasazování i běžnou provozní správu systémů s Ceph a zpřístupňuje tak horizontální škálování širšímu spektru uživatelů. Díky Red Hat Storage Console 2 vyžaduje zprovoznění úložiště podstatně méně času – podle testů společnosti Red Hat jde o zkrácení z řádu dní na pouhé hodiny. Základem Red Hat Storage Console 2 jsou technologie Ansible a nová platforma tak prostřednictvím jednotného, přehledného a moderního grafického rozhraní umožňuje proaktivní monitoring i správu úložiště včetně jeho funkčního stavu, výkonu i využití kapacity.

Společnost Red Hat oznámila i předběžnou technologickou verzi souborového systému CephFS, který je kompatibilní s architekturou POSIX a pro ukládání dat využívá úložný cluster s Ceph. Tento souborový systém lze provozovat se službou OpenStack Manila. CephFS je výsledkem trvalé snahy společnosti Red Hat o komplexní a maximálně integrované uložiště pro prostředí postavená na platformě OpenStack.

Vydání platformy Red Hat Ceph Storage 2 je naplánováno na letošní léto.


Úvodní foto: Red Hat
Komentáře