Red Hat představil podnikové řešení Cloud Suite for Applications

Nové plně open source řešení v sobě spojuje modely IaaS a PaaS a výrazně zjednodušuje technologie, které firmy potřebují pro vývoj a provoz škálovatelných aplikací

Red Hat představil podnikové řešení Cloud Suite for Applications


S tím, jak společnosti stále častěji přesouvají svá řešení do cloudu, se mnoho z nich zaměřuje na architekturu založenou na mikroslužbách běžících v rámci kontejnerů pro zvýšení škálovatelnosti, přenositelnosti a efektivity. Aby bylo možné z těchto nových architektur vytěžit maximum, musí mít k dispozici masivně škálovatelnou infrastrukturu. Zákazníci stále častěji hledají kompletní řešení, založená na open source technologiích, díky kterému získají škálovatelnou infrastrukturu a zvýší produktivitu vývojářů. Obojí s možností výběru ze širokého spektra hardwarových zařízení a certifikovaných dodavatelů software.

Red Hat Cloud Suite for Applications pomáhá s efektivním řešením těchto problémů tím, že nabízí jak provoz infrastruktury jako služby (IaaS) kvůli masivní škálovatelnosti, tak i provoz platformy jako služby (PaaS) pro rychlejší nasazování aplikací, oboje kombinované s nástroji pro jednotnou správu podporující hybridní modely nasazování. Red Hat Cloud Suite for Applications je vůbec první řešení na trhu, které je plně open source a kombinuje v sobě model IaaS i PaaS.

Red Hat Cloud Suite for Applications integruje oceňovaná řešení PaaS, IaaS a řešení pro správu hybridních cloudů – OpenShift by Red Hat, Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform a Red Hat CloudForms. Důležitým základem efektivní správy je právě platforma Red Hat CloudForms, tedy podnikové řešení zpřístupňující otevřená hybridní prostředí napříč virtuální infrastrukturou i veřejnými cloudy. Red Hat CloudForms umožňuje integrovanou a bezkonfliktní správu prostředí OpenShift a OpenStack, a tedy správu prostředí PaaS a Iaas z jedné manažerské konzole.

Díky integraci technologií OpenShift a OpenStack mají uživatelé k dispozici nejen podporu rychlejšího vývoje, nasazování a správy aplikací, ale také přístup k ucelené sadě služeb middleware a pro zajištění mobility. Řešení Red Hat Cloud Suite for Applications navíc podporuje širokou škálu certifikovaného hardware, serverů a zásuvných modulů třetích stran. Zákazníci tak mohou při budování svého cloudového prostředí vybírat z mnoha různých variant.


Úvodní foto: © Thomas Jansa - Fotolia.com
Komentáře