Rychlé uživatelské aktualizace na serveru Mapy.cz

Mapový server mapy.cz přichází s možností instantních uživatelských aktualizací. Uživatelé nyní budou moci jednoduše přispět k rychlému updatu mapových podkladů.

Rychlé uživatelské aktualizace na serveru Mapy.cz


Rychlé uživatelské aktualizace nabízí komukoliv možnost pomocí jednoduchého nástroje označit a nahlásit libovolnou chybu v mapě. Kartografická redakce každé hlášení ověří a případné nedostatky v mapě opraví – tím se zajistí čitelnost a kartografická správnost zobrazovaných map. Z opravených prostorových dat se budou v pravidelných několikadenních intervalech automaticky generovat nové mapy. Celý cyklus by po zaběhnutí systému neměl trvat déle než dva pracovní dny.

„Postup nahlášení chyby je velmi jednoduchý. Stačí kliknout na tlačítko „Našli jste chybu“, chybu stručně popsat, odeslat a pak už jen vyčkat na její opravení. Chce-li nám uživatel situaci zjednodušit a opravu urychlit, může nepřesnost navíc snadno zakreslit. Kurzor myši se automaticky změní v tužku, takže kliknutím a tažením myši po mapě lze polohu chyby označit. Pokud uživatelé uvedou i svoji e-mailovou adresu, bude jim po ukončení zaslána zpráva s potvrzením o změně,“ řekl Petr Hofman, produktový manažer serveru Mapy.cz. 

G+


Úvodní foto: seznam.cz
Komentáře