Salesforce a Box spojují síly, aby usnadnily přístup k souborům a tvorbu aplikací

Nové možnosti integrace cloudových služeb umožňují snadný přístup k souborům a tvorbu aplikací pomocí nástrojů Box.

Salesforce a Box spojují síly, aby usnadnily přístup k souborům a tvorbu aplikací


Společnosti Box a Salesforce oznámily nové partnerství, jehož cílem je pomoci jejich společným zákazníkům pracovat efektivněji přesunem dokumentů z jejich cloudového úložiště a systému pro správu obsahu do Salesforce.

Pomocí nového konektoru, který bude k dispozici od února, budou uživatelé moci sdílet soubory z Boxu v rámci Salesforce, a to jak ve webovém rozhraní, tak v mobilní aplikaci. Například při komentování obchodní příležitosti budou moci uživatelé prohlížet soubory, které jsou pro ně sdílené v úložišti Box, a připojovat je ke zprávám.

Integrace má být přínosem při týmové spolupráci při tvorbě prezentací a jiných materiálů, přičemž je vždy zajištěna aktuálnost souborů.

Nastavení sdílení zajišťuje služba Box, takže uživatelé musí zajistit, aby ti, s nimiž chtějí sdílet soubory prostřednictvím Salesforce, měli patřičné oprávnění k souborům uloženým v Boxu. Po prvotním nastavení však vše funguje hladce.

Vedle propojení souborů představil Box i sadu nástrojů, které umožňují vývojářům v Salesforce využívat úložný systém Box jako backendové úložiště souborů pro své aplikace. Box SDK pro Salesforce umožňuje vývojářům buď přístup ke stávajícím souborům uživatele, nebo vytvořit aplikaci s využitím funkcí pro správu obsahu platformy Box, kdy uživatel nemusí mít vlastní účet u služby Box.

To může být užitečné pro podniky, které ukládají důležité dokumenty v Boxu a zároveň provozují webový portál pro zákazníky s pomocí Salesforce nebo pro firmy, které využívají Salesforce pro svůj intranet.


Úvodní foto: © Vladislav Kochelaevs - Fotolia.com (modified)
Komentáře