Samsung překonal gigabitové rychlosti v jedoucím vlaku

Samsung Electronics se pochlubil výsledky své spolupráce s firmou KDDI, které vyšly z realistického předvedení technologie 5G v Japonsku.

Samsung překonal gigabitové rychlosti v jedoucím vlaku


Inženýři obou společností byli schopni dosáhnout maximálních rychlostí okolo 1,7 Gb/s ve vlaku jedoucím rychlostí okolo 100 km/h. Testy se uskutečnily mezi 17. a 19. říjnem ve městě Saitama v blízkosti Tokia.

V průběhu testu se prokázala možnost současného nahrávání (uploadu) a stahování velkých souborů. Bylo stahováno video v rozlišení 8K, zatímco z vlaku bylo v tu samou chvíli odesíláno ven 4K video natočené na palubě.

Výsledky potvrdily, že 5G technologie Samsungu má nízkou odezvu a může nabídnout podporu pro velký počet připojení k jedinému přístupovému bodu. Jošiaki Učida z KDDI po velice slibných výsledcích prohlásil, že „úspěch dnešní ukázky v každodenních lokacích, jako jsou vlaky a vlakové stanice, je důležitým milníkem naznačujícím, že komerční nasazení technologie 5G je blízko.“

Současná generace 4G LTE sice již nyní umožňuje rozsáhlou síť připojených zařízení, nicméně přenos dat je stále poměrně omezený vysokými servisními poplatky. Implementace 5G sítí otevírá nové možnosti toho, kde a jak mohou být využívána připojená zařízení. Přístup k sítím s vysokými rychlostmi a vysokou propustností může zásadně změnit očekávání toho, čeho je s rozumnou proveditelností možné dosáhnout.

Aktuálním cílem Samsungu a KDDI je implementace komerční 5G technologie do roku 2020. Partnerství obou firem započalo v roce 2015.

Zdroj: Techspot.com


Úvodní foto: Techspot.com
Komentáře