Samsung v Evropě nebude prodávat ani notebooky ani Chromebooky

Trh s IT se otřásá a mění. Samsungu se nepodařilo se v Evropě prosadit se svými laptopy, a tak s nimi zde končí.

Samsung v Evropě nebude prodávat ani notebooky ani Chromebooky


Samsug se z evropského trhu stahuje s netobooky i s Chromebooky. Zpráva prichází několik měsíců poté, co se Sony zbavilo své řady přenosných počítačů Vaio. Současně se proslýchá, že HP a Dell jednají o možném spojení s EMC kvůli diverzifikaci svého portfolia.

„Rychle se přizpůsobujeme potřebám a požadavkům trhu,“ komentoval stažení z Evropy mluvčí Samsungu a dodal, že situace na evropském trhu je specifická a nemusí odrážet obchodní situaci v jiných částech světa. Jen ale se chce těžko uvěřit, že by v jiných oblastech byla situace s prodeji laptopů růžovější. Zlom jejich prodeje nastal prakticky v okamzhiku, kdy byl na trh uveden iPad od Applu.

Zdá se, že situace Samsungu je podobná té, v jaké bylo před nedávnem Sony. I Samsung se soustřeďuje na prémiové modely s vyšší cenou, tedy na segment, který Sony bylo nuceno pro nezájem opustit. Uživatelé nechtějí kupovat drahá PC. Pokud se již rozhodou vydat více peněz, rozhlížejí se jinde a kupují Mac. A tak u laptopů s cenou nad 1000 dolarů má nyní 90% trhu Apple.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Samsung představuje svůj první B2B tablet
Firma představuje na veletrhu IFA nový tablet Galaxy Tab Active, který byl vyvinutý speciálně pro podnikatelské prostředí. Má funkce pro zvýšení zabezpečení a pracovní výkonnosti.
→ Samsung představil chytré hodinky Gear Live s OS Android Wear
Samsung rozšiřuje své portfolio nositelných zařízení o model Gear Live. Nejnovější chytré hodinky nabídnou Super Amoled displej, odolnost proti prachu a vodě či snímač srdečního tepu. Pohánět jej bude Android Wear, tedy varianta Androidu pro nositelná zařízení.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+


Úvodní foto: Google, Samsung, IDG
Komentáře