SAP získal jako první nadnárodní technologická společnost globální certifikaci za genderovou rovnost

Kritéria metodiky EDGE splnily i české pobočky.

SAP získal jako první nadnárodní technologická společnost globální certifikaci za genderovou rovnost


Společnost SAP SEzískala světový certifikát EDGE (Economic Dividends for Gender Equality), ocenění za globální aktivity vedoucí k dosažení a udržení genderové diverzity a rovnosti na pracovišti. Jednou z 13 úspěšně vyhodnocených zemí je také Česká republika.

V březnu 2016 se společnost SAP stala první technologickou firmou, která získala certifikaci EDGE ve Spojených státech. Globální certifikace vyžaduje, aby genderovou rovnost splňovaly pobočky v zemích po celém světě tvořící 80 procent celé organizace. Mezi těmito zeměmi jsou v rámci SAP kromě Spojených států také Austrálie, Brazílie, Čína, Česká republika, Francie, Kanada, Německo, Indie, Irsko, Japonsko, Singapur a Velká Británie.

EDGE je přední globální metodikou hodnocení a certifikačním standardem pro genderovou rovnost. Certifikace EDGE pomáhá organizacím v utváření optimálního a prospěšného pracovního prostředí pro ženy a muže. Metodologie zaujímá spíše obchodní než teoretický přístup zahrnující srovnávací testy a metriky. Hodnotí pravidla, praxi a čísla napříč pěti různými oblastmi: rovné platy za stejnou pracovní náplň, nábor a náborové kampaně, školení a mentoring pro vrcholové manažery, flexibilní pracovní doba a firemní kultura. Více informací na www.edge-cert.org.


Úvodní foto: thodonal - Fotolia.com
Komentáře