Seznam zásadně promění portál Firmy.cz

Nově bude možné vkládat firemní údaje zdarma. Platit se bude za speciální nabídky a za lepší pozici ve výpisu hledání.

Seznam zásadně promění portál Firmy.cz


Revoluce v největším českém firemním katalogu Firmy.cz propukne v dubnu. Seznam změní jak podobu portálu, tak i obchodní model. Firmy do něj budou moci nově vložit všechny údaje o sobě zcela zdarma. V aukci pak budou mít možnost již za 10 korun denně vkládat speciální nabídky nebo soutěžit o lepší pozici ve výsledcích hledání na Firmy.cz či v upoutávce přímo ve vyhledávání ve službě seznam.cz.

Nový vzhled přinese řadu zásadních změn. Součástí výsledků hledání bude nově mapa, takže si každý bude moci vybrat, zda mu více vyhovuje hledání ve výpise, nebo podle mapy. Dominantním prvkem při zobrazování výsledků bude fotografie konkrétní provozovny.

Výraznou novinkou bude automatická detekce lokality. Díky tomu si každý pohodlně a bez dalšího klikání najde požadovanou firmu přímo ve svém okolí. Lokalitu ale samozřejmě lze i změnit. Hledání v katalogu Firmy.cz bude doplněno o filtry, které budou záviset na oboru činnosti firmy. U on-line prodejců tak bude například možné vyfiltrovat pouze ty, u nichž se dá platit kartou, nebo která mají vlastní výdejní místa. U restaurací bude možné zase filtrovat místa, která mají právě otevřeno, disponují zahrádkou, jsou nekuřácká apod.

V nové podobě Firmy.cz budou mít také uživatelé možnost označit si firmy jako oblíbené a doplnit recenze na navštívené provozovny. Obchodníci a majitelé provozoven tak získají cenou zpětnou vazbu a mohou na recenze okamžitě reagovat.

„Firmy.cz jsou jednou z našich stěžejních služeb. Posledních několik let nám přináší okolo 20 % našich celkových tržeb. Nicméně za posledních deset let na nich nedošlo k žádným větším změnám. Přitom se mění jak nároky uživatelů, tak požadavky našich klientů. Všichni chtějí přidanou hodnotu. Pro uživatele jí je co nejvíce informací pohromadě na jednom místě. Pro klienty pak možnost řídit si návratnost svých reklamních investic. Nové Firmy.cz vychází vstříc oběma těmto požadavkům,“ komentoval chystanou změnu Pavel Zima, generální ředitel Seznam.cz.

Pro správné fungování nové podoby služby Firmy.cz je třeba, aby měla každá firma bez ohledu na svůj marketingový rozpočet možnost vložit co nejvíce informací o sobě. Nově tak společnosti nebudou muset platit ani za samotný zápis v databázi, ani za přidané informace, jako jsou například fotografie provozovny nebo logo firmy. Vše se bude vyplňovat zcela zdarma v intuitivním administračním rozhraní.

Zásadní změnou projde obchodní model portálu firmy.cz. Inzerce bude totiž nově v katalogu Firmy.cz postavena na aukci, v níž budou moci společnosti na denní bázi ovlivnit svoji pozici ve výpise výsledků hledání (jak v kategoriích, tak při hledání pomocí klíčových slov) tím, jak si nastaví maximální denní rozpočet. Ten si nastaví v jednoduchém administračním rozhraní. Díky interaktivnímu táhlu okamžitě uvidí, na jakou pozici se ve výpise výsledků za určenou investici dostanou. Nastavená maximální cena přitom nemusí být finální, kterou klienti zaplatí. Ta může být totiž nižší díky principu second price, který zaručí, že každá firma zaplatí maximálně o korunu více než její nejbližší konkurent v aukci. Inzerce začíná už na desetikoruně za den.

Úvodní foto: seznam.pr.sblog.cz
Komentáře