Síť Google+ bude od příštího roku omezena na podnikové uživatele

Sociální síť Google+ v poslední době spíše stagnovala. Pomalu na ni zapomíná i velká část lidí, kteří jinak sociální sítě používají pravidelně.

Síť Google+ bude od příštího roku omezena na podnikové uživatele


Jenže ať už jste na ni zapomněli nebo ne, může pro vás váš nepoužívaný účet na Google+ představovat potenciální hrozbu. Google totiž v pondělí publikoval příspěvek na svém blogu, v němž přiznává, že v „People API“ na své sociální síti našel „chybu,“ jež externím vývojářům umožňovala přístup k části soukromých dat jednotlivých uživatelů. Mezi tyto data patřily pracovní pozice, pohlaví, věk a e-mailové adresy.

Dané informace byly přístupné nezávisle na vašem nastavení soukromí. Google chybu podle svého vyjádření „objevil a okamžitě opravil“ už v březnu letošního roku, nicméně zranitelnost byla přístupná už v roce 2015.

Google uvádí, že neví o žádném zneužití chyby ze strany vývojářů, kteří o ní pravděpodobně ani nevěděli, ovšem jen fakt, že chyba zůstávala tak dlouho bez povšimnutí, je důvodem k obavám, byť nezveřejňovala žádné extra citlivé informace.

Únik dat je však posledním hřebíčkem do rakve spotřebitelské větve Google+, kterou zabily i klesající počet a míra zapojení uživatelů. Úplné zavření této větve proběhne v srpnu příštího roku, ovšem Google upozorňuje, že podnikoví uživatelé o svoji sociální síť nepřijdou, minimálně v dohledné budoucnosti ne.

V příštích deseti měsících získají spotřebitelé od Googlu „další informace“ týkající se toho, jak lze stahovat či migrovat osobní data na jiné platformy sociálních sítí.

Zdroj: Techspot.com


Úvodní foto: Google
Komentáře