Služba Mapy.cz nabízí letecký pohled na celé Slovensko

Mapy.cz dnes spustily novou mapovou vrstvu pro Slovenskou republiku. Letecké pohledy, které pokrývají území bezmála 50.000 čtverečních kilometrů celého Slovenska, nafotila čtyři letadla během tří let.

Služba Mapy.cz nabízí letecký pohled na celé Slovensko


Podklady složené z téměř 80.000 leteckých snímků si mohou lidé prohlédnout i na svých mobilních zařízeních. Současně na Slovensku Mapy.cz přidaly i téměř dva miliony adresních bodů, a usnadnily tak hledání konkrétních adres v mapě.

Letecké snímky nafotila pro Seznam.cz letadla společností Eurosense a Geodis Slovakia z výšky 2 až 3,5 kilometrů nad zemí. Celkově takto nad slovenskou krajinou nalétala 40 tisíc kilometrů během 160 letových hodin v období 2012 až 2014. Novou vrstvu v datovém objemu 17,5 terabajtů surových dat si mohou lidé prohlédnout i v aplikaci Mapy.cz.

Mapy.cz dnes také poprvé přidaly na mapu Slovenska i adresní body. Ve 3.460 městech a vesnicích přibylo na 1.983.338 adresních bodů. Na Slovensku lez tak najít 1.271.215 budov, přičemž jedna budova může mít více vstupů, tedy adresních bodů. Česká republika má pro porovnání 6.253 měst a vesnic s 2.912.978 adresních bodů v celkem 2.885.239 budovách.

Pro aktualizaci dat o nově přidaných adresních bodech na Slovensku je důležité mít přístup do Registru územní identifikace, adres a nemovitostí, tak jako v České republice. Proto společnost Seznam.cz doufá, že i na Slovensku dojde k posunu v postoji k otevřeným datům a i zde vznikne obdobný registr, který bude přístupný zadarmo a všem. V České republice toto funguje a jen díky tomu může tým Mapy.cz aktualizovat adresní body na denní bázi.

Zdroj: seznam.seznamblog.cz


Úvodní foto: seznam.cz
Komentáře