Služby a obchody Apple jsou po mnohahodinovém výpadku opět online

Společnost Apple nejspíš utrpěla mnohamilionové ztráty kvůli rozsáhlému výpadku, který ve středu postihl její obchody s aplikacemi, hudbou, knihami a některé další online služby. Příčinou byla údajně chyba DNS, která způsobila, že služby Apple byly po většinu dne nedostupné.

Služby a obchody Apple jsou po mnohahodinovém výpadku opět online


Podle informací společnosti Apple nastal výpadek řady služeb okolo 2. hodiny v noci pacifického času, tedy zhruba v 10 hodin dopoledne středoevropského času, a trval asi 11 hodin do jedné hodiny odpoledne. Problémy postihly obchody s aplikacemi App Store a a Mac App store, obchody s hudbou a knihami iTunes a iBooks, stejně tak byla postižena služba iCloud, i když jen na 4 hodiny.

Zákazníci nemohli během výpadku nakupovat, což znamená, že společnost Apple přišla o výnosy v řádu několika milionů dolarů.

„Našim zákazníkům se velmi omlouváme za dnešní problémy s iTunes a dalšími službami,“ společnost Apple uvedla v kabelové televizní síti CNBC. „Příčinou byla interní chyba DNS na straně Apple. Usilovně pracujeme na co nejrychlejší obnově a děkujeme všem zákazníkům za trpělivost."


Úvodní foto: © Serghei Velusceac - Fotolia.com
Komentáře