Sony hodlá prodat divizi Vaio

Společnost Sony se zbavuje své ztrátové počítačové divize, přestane vyrábět i televizory Bravia. Soustředí se na smartphony a tablety.

Sony hodlá prodat divizi Vaio


Předpoklady ohledně ukončení PC byznysu ve společnosti Sony dostaly jasné obrysy. Ukončily se také spekulace, zda novým majitelem se nestane Lenovo, které se dostalo do popředí zájmu, když převzalo další divizi IBM (tentokrát servery x86). Sony prodá výrobu PC pod značkou Vaio investičnímu fondu, který jej postupně transformuje do samostatné společnosti.

Není to neočekávané, počítačům Vaio se dařilo jen relativně. Podle posledních zveřejněných hospodářských údajů, počítačová divize skončila se schodkem 12,6 miliardy yenů. To je sice méně než o rok dříve, kdy ztráta byla téměř dvojnásobná, ale Sony se rozhodlo soustředit se napříště na tablety a chytré telefony.

Konkurence dalších asijských výrobců také přiměla firmu, aby se zbavila výroby televizorů Bravia. I v tomto případě bude výroba převedena do samostatné společnosti.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
Společnost Sony se stále zbavuje majetku, prodala kancelářský komplex v Tokiu
Sony pokračuje ve zbavování se majetku, ve čtvrtek například oznámilo úspěšný prodej komplexu kanceláří v japonské metropoli Tokiu za 1,2 miliard amerických dolarů.
Panasonic končí s plazmovými televizemi
Japonská firma Panasonic se rozhodla ukončit výrobu displejů a televizorů s plazmovou obrazovkou. Protože se jedná o předního výrobce, tato technologie zřejmě končí.

G+


Úvodní foto: Techhive.com
Komentáře