Soutěž ICT Diplomová práce roku 2014

Devátý ročník se zaměřuje na současné technologické trendy.

Soutěž ICT Diplomová práce roku 2014


ICT Unie, sdružení firem z oboru informačních technologií a elektronických komunikací, pořádá 9. ročník soutěže ICT Diplomová práce roku. Soutěžní kategorie zohledňují aktuální trendy v oblasti ICT, např. mobilní aplikace nebo cloudové technologie. Studenti a studentky vysokých škol mohou do soutěže přihlásit své diplomové nebo bakalářské práce, které obhájili v akademickém roce 2013/2014. Uzávěrka přihlášek je 18. 7. 2014. Vítězové jednotlivých kategorií soutěže získají finanční odměnu 50 000 korun.

Letos jsou vyhlášeny celkem tři soutěžní kategorie. První je zaměřena na mobilní aplikace ve výuce a individuálním vzdělávání nebo aplikace pro inteligentní budovy. Druhá kategorie zahrnuje podnikové informační systémy a ostatní IT práce. A třetí kategorie cílí na využití mobilních nebo cloudových technologií ve firemním prostředí a využití agilních metod při vývoji softwaru. Partnery soutěže jsou společnosti T-Mobile, ABRA Software a CGI, mediálním partnerem pak vydavatelství IDG. Záštitu převzaly Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

„Jsme přesvědčeni, že ICT Diplomová práce roku 2014 důstojně naváže na loňský ročník soutěže, který zaznamenal rekordní počet přihlášených účastníků. Je potěšující, že přetrvává zájem členských firem ICT UNIE podpořit soutěž finančně i svými odbornými kompetencemi. Spolupráce s vysokými školami a zvyšování prestiže studia ICT oborů představuje důležitou součást aktivit našeho sdružení,“ prohlásil prezident ICT UNIE Svatoslav Novák.

Kromě částky 50 000 korun pro vítěze či vítězku jsou v každé kategorii finančně ohodnoceni i soutěžící na dalších předních příčkách – za 2. místo 10 000 korun, 3. místo 5 000 korun a soutěžící na 4. až 6. příčce obdrží 1 000 korun. Soutěžní práce bude posuzovat odborná porota sestavená z vysokoškolských pedagogů a zástupců ICT firem.

Další informace o projektu ICT Diplomová práce roku najdete na adrese www.diplomovaprace.cz.

Čtěte také:
→ Dobrá škola, základ úspěšné IT kariéry
Nejžádanějšími vysokoškolskými obory jsou programování, informační systémy a bezpečnost. Absolventi těchto disciplín zároveň mají nejlepší předpoklady pro uplatnění v ICT praxi.
→ Díky stresu na pracovišti uvažují dvě třetiny IT profesionálů o odchodu ze stávajícího zaměstnání
Studie, provedená mezi evropskými IT administrátory, ukazuje na velké pracovní vytížení IT pracovníků. Ovlivňuje to nejen jejich sociální život ale i zdraví.

G+


Úvodní foto: © raven - Fotolia.com
Komentáře