Soutěž Tichá firma 2015 vyhrála Alza.cz

Organizace Tichý svět již po osmé vyhlašuje vítěze soutěže Tichá firma, o nejlepšího zaměstnavatele neslyšících na otevřeném pracovním trhu. Titul za rok 2015 získala akciová společnost Alza.cz.

Soutěž Tichá firma 2015 vyhrála Alza.cz


Do nejužšího výběru nominovaných zaměstnavatelů, kteří v roce 2015 poskytli zaměstnání osobám s postižením sluchu, se letos dostaly čtyři společnosti. Jednotlivé firmy do soutěže navrhli jejich neslyšící zaměstnanci.

„Těší nás stále rostoucí zájem nových společností o zaměstnávání neslyšících,“ zhodnotila situaci na trhu práce ředitelka Tichého světa Marie Horáková. „Díky jejich přístupu se nám v roce 2015 podařilo zajistit práci 105 neslyšícím z celkového počtu 289 klientů, kteří nás požádali o pomoc při hledání zaměstnání.“

Společnost Alza.cz zaměstnává neslyšící již od roku 2008. Sluchově postižení zaměstnanci se ve firmě stali běžnou součástí pracovního kolektivu. V Alze.cz v současné době pracuje jedenadvacet neslyšících, ve spolupráci se společností Tichý svět jich v roce 2015 Alza.cz zaměstnala jedenáct. Neslyšící zde pracují nejčastěji v oddělení logistiky a v reklamačním oddělení. Jsou na pracovišti plně integrováni mezi slyšící pracovníky, nejedná se o chráněná pracovní místa.


Úvodní foto: Tichý svět
Komentáře