Společnost Hillstone Networks zřizuje vzdělávací a výzkumnou laboratoř na VUT v Brně

Dodavatel bezpečnostních řešení Hillstone Networks ve spolupráci s distributory PAN Networks a PROFIcomms otevírají vzdělávací a výzkumnou laboratoř v oblasti bezpečnosti, jejímž úkolem je podpořit výzkum, inovaci a vzdělávání na VUT v Brně.

Společnost Hillstone Networks zřizuje vzdělávací a výzkumnou laboratoř na VUT v Brně


Tento společný projekt má nejen podpořit technologický a výzkumný pokrok v oblasti kybernetické bezpečnosti, ale rovněž přispět k porozumění v sociální a společenské oblasti. „Jsme velmi hrdí na to, být součástí tohoto programu, vzdělávat studenty a podpořit pokročilý vědecký a technologický výzkum s akademickou organizací, která je známá mezinárodními výzkumnými projekty,“ říká Lingling Zhang, víceprezidentka produktového managementu a marketingu v Hillstone Networks.

Bezpečnostní laboratoř bude primárně zaměřena na:

  • vzdělávání - zapojení se a pokračování v dalším vzdělávání v oblasti počítačové bezpečnosti,
  • výzkum - usnadnění a řízení výzkumu a vývoje,
  • sociální a kulturní angažovanost - posilnění a rozvoj sociálních a kulturních kontaktů.

„Vysoké učení technické v Brně má dlouhodobou vizi a výbornou pověst v čelních oborech inženýrství, technologie a vědeckého výzkumu. Velmi nás těší, že společně se společnostmi Hillstone, PAN Networks a PROFIcomms můžeme vybudovat vzdělávací a výzkumné bezpečnostní centrum, ve kterém budou mít naši zaměstnanci a studenti možnost podpořit pokrok v oblasti kybernetické bezpečnosti,“ řekla prof. Ing. Jarmila Dědková, CSc., děkanka Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií, VUT v Brně.

Společná laboratoř bude vybavena čtyřmi přístroji Next-Gen Firewall (NGFW) od společnosti Hillstone Networks a příslušným počtem licencí pro CloudEdge, určenými pro zabezpečení virtualizovaných sítí, které jsou založeny na Hillstone NGFW platformě. Hillstone CloudEdge řeší bezpečnostní mezery ve virtualizovaném a cloudovém prostředí a poskytuje kompletní řešení virtuálního softwarového firewallu. CloudEdge poskytuje kromě základních běžných funkcí také pokročilé bezpečnostní služby na všech vrstvách L2-L7 a může být provozována přes platformu CMPS (Cloud Management Platforms) ve virtuálním prostředí v režimu “Firewall jako služba”.


Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Komentáře