Společnost Monster Worldwide koupila aplikaci Jobr

Společnost Monster Worldwide koupila startup stojící za aplikací Jobr. Ta umožňuje zájemcům o práci rychlé přijetí nebo odmítnutí pracovní nabídky. Monster si od jejího získání slibuje posílení své pozice v oblasti mobilních řešení pro hledání práce. Obě strany se dohodly, že cenu transakce nezveřejní.

Společnost Monster Worldwide koupila aplikaci Jobr


Tým dosud zodpovídající za vývoj Jobru přejde do Monsteru, kde se bude věnovat rozvoji dalších mobilních nástrojů, samotná aplikace bude nadále sloužit uživatelům a je plánováno rozšiřování i na další trhy.

Vytvoření aplikace Jobr bylo motivováno myšlenkou co nejvíce zjednodušit často velmi komplikovaný proces vyhledávání talentů do firem. Uživatelé si mohli do aplikace napojit své účty z LinkedIn pro snadné vytvoření profilu a poté již mohli jednoduše procházet inzerované pracovní pozice způsobem známým hlavně z jiné mobilní aplikace - z Tinderu. U nabízené pozice odsunutím vlevo vyjádřili nezájem, odsunutím vpravo zájem.

Poté, co LinkedIn zrušil potřebné možnosti napojení na API, umožnil Jobr napojení na Facebook a vkládání životopisů z cloudových úložišť.

Jobr byl vyvinut v San Franciscu a jeho výhodou je hlavně právě to, že umožňuje rychlé přijetí nebo odmítnutí nabídky pracovního místa a pro zaměstnavatele nabízí snadno použitelné nástroje, které jim umožní nejenom vybírat ze zájemců, ale také s nimi komunikovat způsobem, který je blízký zejména generaci mileniánů.


Úvodní foto: © Christoph Plueschke - Fotolia.com
Komentáře