Společnost Sony se stále zbavuje majetku, prodala kancelářský komplex v Tokiu

Sony pokračuje ve zbavování se majetku, ve čtvrtek například oznámilo úspěšný prodej komplexu kanceláří v japonské metropoli Tokiu za 1,2 miliard amerických dolarů.

Společnost Sony se stále zbavuje majetku, prodala kancelářský komplex v Tokiu


„Sony City Osaki“, budova a blok pozemků lokalizované v prestižní oblasti hlavního města země vycházejícího slunce blízko pulzujícího nádraží Osaki, jsou po rekonstrukci z března 2011. Společnost oznámila, že prodej podmiňovala tak, že zisk obdrží ihned, ale po dobu následujících pěti let si budovu ponechá v pronájmu.

Tento obchod je zatím poslední v sérii významných prodejů (nemovitého) majetku, včetně ředitelství Sony v USA. Společnost se totiž drží svého slibu být v letošním roce, který je prvním pod vedením nového výkonného ředitele Kazuo Hiraie, zisková. Společnost ve čtvrtek zopakovala, že usiluje o poměrně nízký zisk 20 miliard jenů, což je v přepočtu 220 milionů dolarů (přes 4 miliardy korun), u prodejů dosahujících hodnoty 6,6 bilionů jenů.

Sony prý očekává z obchodu v Osaki operační zisk 41 miliard jenů za současný fiskální rok končící březnem. Společnost ve svém vyjádření oznámila, že prodej je součástí jejích snah o „transformaci svého obchodního portfolia a reorganizaci svých majetků ve snaze posílit svou korporátní strukturu“.

25patrová budova s dalším proskleným patrem na střeše byla postavena za použití nejmodernějších technologií. Minulý rok dokonce vyhrála cenu za svou konstrukci odolávající zemětřesení. Budova je také vybavena systémem, který cirkuluje a vypařuje nashromážděnou dešťovou vodu a tím ochlazuje její vnější plášť v horkých dnech.

Minulý týden Sony oznámilo, že prodá své ikonické sídlo v USA za 1,1 miliard dolarů. Zástupci společnosti řekli, že se z budovy, slavné součásti panoramatu New Yorku, odstěhují v následujících třech letech.

Společnost minulý týden získala 14,2 miliard jenů prodejem akcií poskytovatele online zdravotnických služeb M3. Ty koupila firma Deutsche Securities.

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: Techhive.com
Komentáře