Společnost Y Soft investuje do českého výrobce 3D tiskáren be3D

Český výrobce 3D tiskáren be3D získal strategickou investici. Do pražského start-upu investuje brněnská společnost Y Soft, která tak získala v be3D 51% podíl.

Společnost Y Soft investuje do českého výrobce 3D tiskáren be3D


Spojení nadějného výrobce trojrozměrných tiskáren be3D se společností Y Soft je výsledkem několikaměsíčních jednání, která probíhala ve Spojených státech amerických, kam be3D v posledních měsících expandovalo díky CzechAcceleratoru. Výše investice dosahuje 45 milionů korun s příslibem dalších 20 milionů korun v případě očekávaného růstu společnosti. Ve vedení be3D nadále zůstává její zakladatel David Miklas.

be3D díky spojení s předním světovým výrobcem softwaru pro správu tisku získá obchodní zastoupení po celém světě - v Japonsku, Austrálii, Singapuru, ve Spojených státech amerických, ve Spojených arabských emirátech a v řadě dalších zemí. be3D kromě obchodní podpory získá mentoring od specialistů společnosti Y Soft. „Trh 3D tisku sledujeme dlouhodobě a již delší dobu zvažujeme po 2D tisku vstoupit také do tohoto segmentu. Integrací s be3D se pro nás 3D tiskárny stanou strategickým produktem, který v krátkodobém horizontu uplatníme na mezinárodních trzích,” říká Václav Muchna, CEO a spoluzakladatel společnosti Y Soft.

„be3D využije potenciál a zkušenosti společnosti Y Soft v oblasti výroby, logistiky a centrálního nákupu. Tyto procesy vytváříme řadu let, a díky propojení firem dokážeme výrazně zlevnit a zefektivnit celý výrobní a logistický proces,“ dodává Marcel Fejtek, člen představenstva společnosti Y Soft odpovědný za výrobu a logistiku.

be3D začalo s vývojem 3D tiskáren v prosinci 2012. Za dobu své existence představilo tři tiskárny založené na technologii FDM - tisk z termoplastů. V současné nabídce jsou dvě tiskárny, které jsou dostupné prostřednictvím distribučních sítí v Evropě a Spojených státech amerických. „Spolupráce se společností YSoft pomůže be3D k výraznému růstu. Věřím, že pomocí zkušeností společnosti Y Soft se nám podaří globalizovat naše produkty, a významně tak zvýšit prodeje. Propojení výroby, nákupu a logistiky zefektivní celý proces od výroby až po prodej. Zefektivnění procesů přinese vyšší marži, která nám s plánovaným rozšířením výroby umožní věnovat se vývoji nových produktů,” říká David Miklas, CEO a zakladatel be3D.

Není bez zajímavosti, že ačkoliv jde o české firmy, dohoda o strategickém propojení vznikla v USA. Společnost be3D totiž v USA procházela programem CzechAccelerator od agentury CzechInvest a majitelé obou firem se poprvé setkali na akci pořádané právě CzechAcceleratorem, která se konala v rezidenci honorárního konzula České republiky Richarda Pivničky. Y Soft vstoupil na americký trh v roce 2009 akvizicí tamější společnosti XpertImage, a je tak na tomto kontinentu přítomný již řadu let. Y Soft i be3D však i nadále zůstávají hrdými českými společnostmi.

Čtěte také:
→ Český start-up be3D zazářil na soutěži v Silicon Valley
Český start-upový projekt be3D, který vyrábí 3D tiskárny DeeGreen a DeeRed, zaznamenal mimořádný úspěch v prestižní mezinárodní soutěži Silicon Valley StartUp Cup. Dostal se mezi 25 nejlepších.
→ MultiJet Fusion: HP vstupuje razantně na trh s 3D tiskárnami
Výrobce tradičních tiskáren vstoupil na pole 3D teprve před rokem, a přesto se mu nyní podařilo převzít technologickou iniciativu. Současní lídři trhu na poli 3D tisku budou muset na tuto výzvu co nejdříve odpovědět, komentuje to IDC.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+


Úvodní foto: be3d.cz
Komentáře