Steve Bennett v Symantecu končí

Ze společnosti Symantec odchází již druhý CEO během posledních dvou let. Odvolaným CEO je Steve Bennett.

Steve Bennett v Symantecu končí


Bennett převzal vedení firmy po Enrique Salemovi v červenci 2012, za jehož odvoláním stojí pravděpodobně špatné obchodní výsledky. Nyní za necelé dva roky končí i Steve Bennett. Odchod je náhlý a uvolněné místo zaujme přechodně Michael Brown, člen představenstva firmy.

Společnost prodělal za Bennettova vedení rozsáhlou reorganizaci, která pomohla ustavit solidní základy pro budoucnost Symantecu. Podle prohlášení firmy je odchod bývalého CEO součástí nadcházejícího procesu a nemá vztah k nějaké události nebo k chybě. Firma potřebuje vedení, které by dovedlo Symantec k nové úrovni produktové inovace a k růstu.

Podle názoru analytika agentury Forrester Ricka Hollanda je firma příliš závislá na produktech určených pro tradiční zabezpečení koncových uživatelů. Tyto produkty sice jsou stále používány, ovšem řada uživatelů sáhne třeba po alterantivách jako me Microsoft Forefront, který již je obsažen v licencích na používání jiného softwaru od Microsoftu. Konkurence se navíc zaměřuje na nové typy produktů pro ochranu, jako jsou například firewally nové generace.

Akcie Symantecu na základě oznámení mírně poklesly o přibližně 6%.

 


Úvodní foto: symenatec.com
Komentáře