Sužba Steam o svátcích zažila vážné problémy se zabezpečením účtů

Online herní služba Steam o vánočních svátcích zaznamenala výpadek na první pohled působící jako DDoS útok. Výpadek však nejspíš způsobila vážná bezpečnostní chyba, při níž mohlo dojít k úniku citlivých uživatelských údajů. To nejlepší, co mohou uživatelé udělat, je nedělat nic – chyby vyrovnávací paměti jsou nevyzpytatelné.

Sužba Steam o svátcích zažila vážné problémy se zabezpečením účtů


Závažná bezpečnostní chyba vyřadila herní službu Steam z provozu. Jednalo se o chybu ve vyrovnávací paměti, kdy někteří uživatelé hlásili, že byli záhadným způsobem náhle přihlášeni na účty jiných uživatelů Steamu a viděli jejich informace včetně jména, e-mailové adresy a dalších detailů. Jiní uživatelé si stěžovali, že nákupy někoho jiného šly na jejich účet, avšak nejspíše pouze na účtu Steam a žádné platby ve skutečnosti u bank neproběhly a údaje o platebních kartách jsou pravděpodobně v bezpečí.

Uživatelům se v takové situaci doporučuje nedělat zhola nic – nesnažit se přihlásit, nezkoušet odpojit platební kartu ani nic jiného. Problémy s vyrovnávací pamětí jsou totiž nevyzpytatelné – snaha cokoli ověřit paradoxně zvyšuje riziko vystavení dalších informací cizím očím. Dobře udělal ten, kdo si nastavil upozorňování na každou koupi na svém účtu.

Podle dostupných informací je služba Steam po výpadku opět v provozu a po změnách v konfiguraci zjevně bez potíží. Podle provozovatele nemusí uživatelé podnikat žádné další kroky.


Úvodní foto: © Andrea Danti - Fotolia.com
Komentáře