Symantec koupí firmu na ochranu identity LifeLock

Společnost Symantec ve snaze posílit svůj byznys se spotřebitelskou bezpečností kupuje společnost LifeLock, poskytovatele služeb pro ochranu identity, za 2,3 miliardy USD.

Symantec koupí firmu na ochranu identity LifeLock


Cílem akvizice bude něco, co obě společnosti popsaly jako největší byznys se spotřebitelskou bezpečností na světě s kombinovanými ročními tržbami přesahujícími částku 2,3 miliardy USD.

Hlavní příležitost vidí Symantec v ohromném počtu spotřebitelů, kteří někdy byli oběťmi kyberzločinu, což má za důsledek vzrůstající obavy uživatelů o svou digitální bezpečnost. Společnosti odhadují hodnotu trhu na 10 miliard USD s každoročním růstem ve vyšších jednotkách procent. Jen ve Spojených státech je celková potenciální velikost trhu 80 milionů lidí.

Akvizici schválila představenstva obou firem a očekává se, že k jejímu uzavření dojde v prvním čtvrtletí příštího roku. Symantec očekává, že transakci zafinancuje hotovostí a 750 miliony dolary nového dluhu.

S Nortonem a LifeLockem Symantec míří ke komplexnímu portfoliu kybernetické ochrany pro spotřebitele ve chvíli, kdy se segment přesouvá od malwarové ochrany k šířeji definované kategorii digitální bezpečnosti.

LifeLock má více než 4,4 milionu zákazníků svých služeb ochrany identity a proti podvodům. Výkonná ředitelka firmy Hilary Schneiderová napsala na blog, že „kombinace Nortonu a LifeLocku vytvoří jednotné řešení pro komplexní ochranu, což je v našem stále digitálnějším světě rozhodující.“

Obchod podléhá standardním podmínkám včetně regulačního schválení ve Spojených státech i schválení ze strany akcionářů LifeLocku.

Ve svém druhém fiskálním kvartále, který skončil 30. září, hlásil Symantec tržby ve výši 979 milionů USD, což je o osm procent více než ve stejném čtvrtletí předchozího roku. Společnost v neděli oznámila, že neočekává, že by transakce spojená s LifeLockem měla nějaký vliv na jeho výsledky v kvartálu končícím 30. prosincem.

Zdroj: CIO.com


Úvodní foto: © nicknick_ko - Fotolia.com
Komentáře