Technologie Meizu dokáže nabít smartphone za 20 minut

Čínský výrobce smartphonů Meizu tvrdí, že jeho technologie Super mCharge dokáže nabít baterie v telefonech za pouhých 20 minut.

Technologie Meizu dokáže nabít smartphone za 20 minut


Aby dokázala, že je to pravda, ukázala společnost své schopnosti superrychlého nabíjení na tiskové konferenci v rámci Mobilního světového kongresu, který se koná v Barceloně.

Rychlost nabíjení je v dokonce ještě rychlejší než u nedávno představené technologie společnosti Qualcomm s názvem Quick Charge 4.0, která je „postavena tak, aby běžný smartphone nabila z nuly na 50 procent za 15 minut a méně,“ tvrdí výrobce v tiskovém prohlášení.

Ukázkové nabíjení probíhalo přes port USB typu C, a příslušný smartphone byl vybaven baterií s kapacitou 3 000 mAh, což je běžná kapacita novějších smartphonů. Trik spočívá v přenesení části nabíjecího tlaku z baterie do USB kabelu, který dokáže zvládnout až 160 wattů výkonu.

Meizu chce tuto technologii přinést na své vlastní telefony ještě v letošním roce, a nakonec ji chce i prodávat ostatním společnostem, říká Damon Li, technologický ředitel Meizu pro výzkum a vývoj.

Super mCharge nahrazuje technologii mCharge. Nabíjecí kabel dosahuje podle výrobce efektivity 98 procent, ale taky stojí třikrát tolik co konvenční nabíječky USB typu C.

Rychlejší nabíjení patří k funkcím, kterými se výrobci smartphonu chlubí ve chvíli, kdy představují nové modely. Ostatně jinde už není moc co přidávat. Závod se zintenzivňuje a většina smartphonů představených na MWC 2017 má Quick Charge 3.0 od Qualcommu. Této technologii trvá naplno nabít smartphone za něco málo pod jednu hodinu.

Zdroj: CIO.com


Úvodní foto: (c) Rawpixel.com - Fotolia.com
Komentáře