Telefónica a MasterCard připravují mobilní POS terminály pro akceptaci platebních karet

Díky novému řešení bude možné platit kartou i řemeslníkům či drobným obchodníkům na tržištích. Jedná se o první produkt svého druhu na světě.

Telefónica a MasterCard připravují mobilní POS terminály pro akceptaci platebních karet


Telefónica Czech Republic za podpory MasterCard Europe a dalších partnerů připravují v ČR spuštění pilotního projektu mobilních POS terminálů pod názvem mPO2S. Jedná se o přenosné platební terminály s označením iSMP dodávané společností Ingenico. Ty jsou určeny pro všechny zájemce z řad drobných podnikatelů a živnostníků, kteří doposud z různých důvodů neměli možnost akceptovat bezhotovostní platby. Jsou to první certifikované a schválené mobilní terminály na světě, které dokáží přijímat bezkontaktní platby přes rozhraní NFC, jako je např. PayPass.

Nyní tak bude možné platit nejen bezkontaktními platebními kartami, ale i NFC telefony s platebními kartami uloženými na NFC SIM, které O2 nabízí už od loňského roku ve spolupráci se dvěma bankami. Samozřejmě je terminál vybaven i kontaktním rozhraním pro platby kartou s EMV chipem nebo magnetickým proužkem. Zúčtování karetních transakcí, tedy acquiring, bude probíhat ČSOB, která zajistí, aby byly platby kartami provedené na mPO2S připsány na účet obchodníka u jeho stávající banky.

mPO2S  je určen malým firmám, drobným podnikatelům a živnostníkům, kteří v současné době platby kartou nepřijímají. K akceptaci karet jim bude stačit jen malý přenosný terminál a jakýkoliv chytrý telefon nebo tablet s operačním systémem Android (od verze 4.1) nebo iOS (od verze 6) s datovým připojením. Obchodník do svého telefonu či tabletu zdarma stáhne aplikaci, kterou pro Telefónicu vyvinula zlínská společnost Monet+. Aplikace nabízí prostředí a funkce běžné pokladny. Pro realizaci platby obchodník jednoduše zadá do aplikace částku za nákup a zákazník ji zaplatí svou platební kartou na mobilním terminálu mPO2S tak, jak je běžně zvyklý. Potvrzení o platbě kartou může obchodník odeslat kupujícímu elektronicky formou SMS nebo mailové zprávy.

Úvodní foto: © Scott Maxwell - Fotolia.com
Komentáře