Tim Cook potvrdil orientaci Apple na produkty vyšší třídy

Wall Street již neřadí Apple mezi rychle rostoucí podniky, nicméně na poli prodeje aplikací přes App Store se mu daří. Vývojářům zaplatil okolo miliardy dolarů jen za posledních 7 týdnů. Firma sama inkasovala 430 milionů USD.

Tim Cook potvrdil orientaci Apple na produkty vyšší třídy


Na konferenci Goldman Sachs potrvdil šéf Applu Tim Cook dosavadní trend. Firma se i nadále soustředí na výrobky vyšší třídy s prémiovou cenou. I když tedy nějaké lacinější verze produktů Apple v dohledu nejsou, pro šetřílky se rýsuje jiná alternativa: v budoucnu Apple hodlá nabízet  starší modely zařízení s výraznější slevou. (Nižší cena se očekává také u „mobilu v hodinkách“ iWatch, ale o jeho vývoji se teprve spekuluje.)

I když akcie Applu v poslední době prudce klesly, řada komentátorů to současnému vedení za vinu neklade. Tim Cook je podle nich dobrý šéfem pro současnou dobu, kdy se Apple musí vyrovnat s tím, že v čele již není legendární Steve Jobs.

Úspěšná je ale spolupráce s nezávislými vývojáři aplikací pro platformu Apple. Ti nabízejí své produkty přes portál App Store, kde je dnes již 800.000 aplikací! Apple inkasuje podíl z prodeje, za posledních 7 týdnů to bylo 430 milionů USD, to znamená, že vývojáři si přišli na miliardu. Připomeňme, že právě prostřednictvím App Store udělal „díru do světa“ také česko-slovenský start-up M.dot.

Čtěte také seriál: 15 nejodvážnějších designů od Apple


Zajímají vás podobné informace a chcete dostávat pravidelný newsletter  do své poštovní schránky? Registrujte se do sítě webů IDG!

G +


Úvodní foto: IDG - cio.com
Komentáře