Trask solutions přináší na trh platformu Splunk pro zpracování Big Data

Analytická platforma Splunk je vhodná především pro zpracovávání obrovských objemů nestrukturovaných strojově generovaných dat.

Trask solutions přináší na trh platformu Splunk pro zpracování Big Data


Nestrukturovaná strojově generovaná data představují jednu z nejrychleji rostoucích oblastí tzv. Big Data. Tato data jsou produkovaná v masivních objemech nejrůznějšími IT, telekomunikačními a jinými systémy. Přestože objem těchto dat neustále roste s tím, jak přibývají nové a sofistikovanější systémy, firmy často tato data musí ponechat bez povšimnutí, pokud nemají vhodný prostředek pro jejich zpracování.

„Právě nestrukturovaná data přitom představují obrovský potenciál velké obchodní hodnoty nebo lze s jejich pomocí rychle odkrýt aktuální problémy. A to v řádově kratší době a řádově vyšší kvalitě, pokud máte k dispozici odpovídající nástroj. Splunk takovým nástrojem je a lze o něm bez nadsázky říci, že je průkopníkem využití fenoménu Big Data v oblasti log managementu, legendou, která se nyní dostala do Česka a na Slovensko,“ vysvětluje Kamil Brzák, Senior System Engineer společnosti Trask solutions.

Platforma Splunk je schopna rychle a inteligentně zpracovávat, třídit, provádět analýzy a poskytovat informace nad obrovskými objemy dat v reálném čase. Díky tomu lze často zjistit příčiny dosud obtížně dohledatelných provozních, bezpečnostních či obchodních problémů. Splunk je také vhodným nástrojem k odhalení potenciálních obchodních příležitostí a pochopení chování zákazníků.

Splunk Enterprise představuje flexibilní platformu pro zpracovávání a analýzu velkých objemů nestrukturovaných strojově generovaných dat. Automatizuje procesy sběru dat, která je obtížné či nemožné analyzovat tradičními nástroji, ať už jde o nestrukturovaná data z webových či aplikačních serverů, databází, virtuálních stojů, síťové či telekomunikační infrastruktury. Tato data poté inteligentně zpracovává, v reálném čase indexuje a následně je umožňuje analyzovat, hledat korelace mezi událostmi a dynamicky, v reálném čase vizualizovat a reportovat informace. Ideální je Splunk také tam, kde je třeba zpracovávat data za historicky delší časové období.

Splunk Enterprise je modulární a škálovatelné řešení, které nalezne uplatnění u zákazníků všech velikostí. Kromě vnitrofiremního nasazení je možné jej využívat také formou SaaS (Software as a Service) prostřednictvím služby Splunk Storm.

Platforma Splunk získala titul IT produkt roku 2013, který mu udělila redakce časopisu Computerworld za postup mezi finalisty letošního ročníku soutěže.

 

G+


Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Komentáře