Trh pracovních příležitostí na veletrhu Jobs Expo 2013 v Praze

Veletrh JOBS EXPO nabízí více než 25 000 volných míst v ČR a přes 1 280 000 pracovních pozic v Evropě. Vstupné na veletrh je zdarma. Mezi žádanými profesemi jsou i odborníci na projektový management.

Trh pracovních příležitostí na veletrhu Jobs Expo 2013 v Praze


Hledáte práci? Nebo nejste v zaměstnání spokojení, a tak se chcete porozhlédnout jaká nová místa jsou k mání?

To jsou dobré důvody proč byste měli navštívit veletrh práce JOBS EXPO, který se koná 14.-15.3.2013 na pražském Výstavišti. Otevírací doba ve čtvrtek i v pátek od 10 do 18 hodin. Přichystány jsou zdarma také semináře, kde Vás odborníci naučí jak napsat životopis, na co si dát pozor při pracovním pohovoru atd.

Záštitu nad tímto veletrhem převzalo Ministerstvo práce a sociálních věcí, partnery jsou Úřad práce ČR, EURES, Asociace poskytovatelů personálních služeb a Manpover.

Na veletrhu se představuje více než 90 vystavovatelů z 16 zemí. Přichystali nabídku práce jak v České republice, tak v zahraničí. Vystavující společnosti a agentury mají pro zájemce o práci v České republice volných více než 25 000 míst v mnoha místech naší vlasti. Firmy nabízejí na veletrhu práci v mnoha oborech. Poptávka je například po elektroinženýrech, projektových manažerech, potřebují ovšem také prodavačky, pokladní, vedoucí prodejen, servírky a mnohé další profese.

Agentura EURES zase nabízí více než 1 000 000 volných pozic v Evropě. „Například Lékaři bez hranic hledají ke spolupráci lékaře, zdravotní sestry, porodní asistentky, psychology, ale i logistiky nebo administrativní pracovníky. Prostě veletrh je vhodný pro všechny, kteří chtějí najít práci nebo svoji práci změnit,“ říká Markéta Holatová, tisková mluvčí pořadatelské Incheby Praha.

Ačkoliv současná situace na trhu práce hovoří o poměrně značném převisu poptávky nad nabídkou, při hlubším zkoumání není situace až tak jednoznačná. Zcela logicky jde zaměstnavatelům zejména o kvalitu. A není lepší příležitostí k poznání nejlepšího a nejvhodnějšího člověka na kterékoliv pracovní místo, než jeho osobní poznání a kontakt „face to face". Veletrh JOBS EXPO osloví během pouhých dvou dnů tisíce uchazečů o práci, jednotlivé vystavující firmy mají možnost nejen kvalitního výběru, ale též seriózní propagace své značky a představení se jako dobrého a solidního zaměstnavatele.

Připraven je i souběžný mezinárodní jazykový a vzdělávací veletrh LINGUA SHOW, taktéž se vstupem zdarma.

Zdroj: Incheba Praha

G+


Úvodní foto: © corocota - Fotolia.com
Komentáře