Twitter napaden hackery. Jak zajistit bezpečnost svého hesla?

Servery Twitteru byly prolomeny „extrémně sofistikovanými“ hackery, kteří si mohli odnést uživatelská jména a hesla až 250 tisíc uživatelů.

Twitter napaden hackery. Jak zajistit bezpečnost svého hesla?


Twitter podle slov svých zástupců zaznamenal útoky díky nezvyklým přístupovým datům zjištěným v průběhu uplynulého týdne.

„Objevili jsme jeden živý útok a byli jsme schopni jej odrazit ještě v jeho průběhu jen o chvíli později. Naše vyšetřování však prozatím naznačuje, že útočníci mohou mít přístup k omezeným uživatelským informacím – uživatelským jménům, e-mailovým adresám či šifrovaným verzím hesel – asi 250 tisíc uživatelů,“ oznámil v příspěvku na blogu ředitel IT bezpečnosti Twitteru Bob Lord.

Twitter inkriminovaným účtům restartoval hesla a jejich uživatelům zaslal e-maily, v nichž tyto uživatele vyzval ke zřízení nových vlastních hesel.

Tipy pro nová hesla

Twitter taky nabádá všechny své uživatele, aby na Twitteru a kdekoliv jinde na internetu využívali silná hesla. Ta by měla mít minimálně 10 znaků a kombinovat velká a malá písmena, čísla a symboly.

„Využívání stejného hesla pro více online účtů významně zvyšuje pravděpodobnost, že [toto heslo] někdo zneužije,“ oznámili zástupci Twitteru. „Jestliže nepoužíváte dobrou hygienu hesel, udělejte si nyní chvilku a změňte vaše heslo na Twitteru.“

Pro větší bezpečnost doporučujeme změnit vaše heslo pro Twitter přímo ze sociální sítě a ne z e-mailu, protože e-mailům dnes nemůžete věřit. Co když se stanete obětí phishingu, tedy škodlivého e-mailu tvářícího se jako by přišel přímo od Twitteru? I takové falešné zprávy už údajně začaly uživatelům sociální sítě chodit.

Doporučujeme vám tedy neklikat na odkazy v e-mailech (ať už vypadají sebevíce oficiálně), které vás žádají ke změně hesla. Místo toho běžte přímo na stránky Twitteru, přihlašte se jako obyčejně a změňte své heslo zde.

Sofistikovaný útok

„Tento útok nebyl prací amatérů, a nemyslíme si, že se jednalo o izolovaný incident,“ oznámila společnost ve svém příspěvku.

Tento týden byly cílem hackerů i stránky novin The New York Times a The Wall Street Journal. Jejich zástupci řekli, že tyto útoky měly původ v Číně. Na rozdíl od nich Twitter zemi původu hackerů neupřesnil.

Twitter nyní sbírá informace o útocích a podniká vůči útočníkům právní kroky.

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: © hackerkuper - Fotolia.com
Komentáře