Unicorn rostl v roce 2013 doma i v zahraničí

Skupina společností Unicorn, poskytující komplexní služby v oblasti informačních technologií, dosáhla v roce 2013 obratu 1,561 miliardu Kč.

Unicorn rostl v roce 2013 doma i v zahraničí


Unicorn pokračuje v růstu svých tržeb a v získávání nových zakázek nejen na českém trhu, ale také v zahraničí. Obrat skupiny Unicorn tvořily z 93 % dodávky služeb v oblasti vývoje, integrace, provozu a podpory informačních systémů. Podíl zahraničních zakázek na celkovém obratu činil 31 %.

Společnost Unicorn Systems v roce 2013 byla úspěšná v segmentech bankovnictví, pojišťovnictví, energetiky, průmyslu, telekomunikací, obchodu a dalších. Společnost Unicorn Systems v roce 2013 také uspěla ve výběrových řízeních ve Švýcarsku, Černé Hoře, Nizozemsku a Skandinávii. Aktuálně Unicorn Systems vyhrál výběrové řízení na dodání systému Damas pro prodej přenosových kapacit pro aukční kancelář PTC SEE CAO v regionu jihovýchodní Evropy.

Řešení pro sdílení informací, spolupráci a podporu řízení postavených na digitální stavebnici Unicorn Universe, která jsou poskytována prostřednictvím internetové služby Plus4U, využilo v roce 2013 přes 270 organizací a více než 50 000 jednotlivců, kterým bylo poskytnuto více než 721 000 000 funkčností (use-cases).

Vysokou školu Unicorn College studuje 373 studentů. Dalších 9500 zájemců zde vykonalo zkoušku z odborné způsobilosti pro distribuci produktů na finančním trhu. V rámci Unicorn Top Gun Academy zajistila Unicorn College komplexní vzdělávání pro 616 pracovníků skupiny Unicorn.

Počet zaměstnanců skupiny Unicorn na jejích pobočkách v České republice, na Slovensku a na Ukrajině dosáhl na konci loňského roku počtu 989.

Čtěte také:
→ Počet IT specialistů roste, mzdy neklesají
Český statistický úřad zveřejnil pravidelnou každoroční publikaci s názvem Informační ekonomika v číslech. Nás nejvíce zaujala kapitola věnovaná počtům a struktuře IT odborníků v tuzemské ekonomice a její srovnání s dalšími zeměmi EU.
→ IT se daří, platy budou ale v roce 2014 nejspíše stagnovat
Zaměstnavatelé v oboru IT otevřeli v roce 2013 9,3% pozic a umístili se tak na druhém místě za prodejem a obchodem.

G+


Úvodní foto: © photomaxik - Fotolia.com
Komentáře