Uživatelé antiviru Avast mohou mít problém s aktualizací na Windows 10 Anniversary Update

Uživatelé antivirového programu Avast na počítačích PC s procesory Intel mohou při instalaci aktualizace Windows 10 Anniversary Update narazit na závažnou chybu, která končí tzv. modrou obrazovkou smrti. Výrobce slibuje urychleně dodat opravu.

Uživatelé antiviru Avast mohou mít problém s aktualizací na Windows 10 Anniversary Update


Uživatelé antivirového řešení Avast se potýkají s problémem při aktualizaci operačního systému Windows 10 na nejnovější verzi, tzv. Anniversary Update (AU). Po spuštění aktualizačního procesu dochází po chvíli k pádu systému, který se automaticky vrátí k předchozí verzi  a nutí uživatele k opětovnému stažení aktualizace a opětovnému spuštění procesu.

Podle dostupných informací dochází k určitému konfliktu mezi Avastem, aktualizací Windows a virtualizační technologií procesorů Intel Core nejnovější generace, i když není aktivní.

Uživatelé, kteří mají nainstalovaný Avast a chtějí upgradovat na AU, musí Avast nejprve odinstalovat. V některých případech je nutné k úplnému odstranění použít nástroj „avastclear“, který výrobce antivirového programu pro tento účel poskytuje (a k tomu je potřeba spustit systém v nouzovém režimu se sítí). Po instalaci AU nelze Avast znovu nainstalovat, protože se modrá obrazovka smrti objeví znovu s chybou „system thread exception“.

Windows 10 naštěstí obsahuje ochranu proti škodlivému softwaru v podobě programu Windows Defender. Dokud Avast neopraví chyby, což slíbil neprodleně učinit, se lze spoléhat na Windows Defender, případně využít jiné bezplatné antivirové řešení.

Komentáře