Uživatelé Flickru si stěžují na problémy s některými internetovými prohlížeči

Řada uživatelů služby Flickr pro online sdílení fotografií hlásí problémy se stahováním obrázků a vkládáním komentářů. Problémy zjevně souvisí s modernizací systému Flickru a nezáleží na tom, zda uživatelé mají browser aktualizovaný na nejnovější verzi či nikoli.

Uživatelé Flickru si stěžují na problémy s některými internetovými prohlížeči


Od konce minulého měsíce uživatelé bezplatné služby Flickr i její placené verze hlásí potíže s její funkčností. Někteří uvádí například nemožnost stahovat fotografie do počítače nebo vkládat komentáře, některým se obrazuje chybové hlášení, že jejich prohlížeč není podporovaný. Jiným se zase zobrazují fotografie pouze v nízkém rozlišení.

Flickr začal od 21. dubna upozorňovat uživatele na nutnost používat nejnovější verze prohlížečů. Služba podporuje prohlížeče Firefox, Chrome, Safari, Internet Explorer a Opera, ale stránka podpory uvádí, že jejich starší verze nemusí fungovat korektně. Na uživatelském fóru Flickeru se však objevují stížnosti, že služba nefunguje správně ani s nejnovějšími verzemi prohlížečů.

Požadavek na nejnovější verze prohlížečů souvisí s modernizací infrastruktury Flickeru, která by měla zvýšit uživatelský komfort a zlepšit jeho funkčnost na počítačích i mobilních zařízeních.

Kritika se na Yahoo snáší v době, kdy se snaží přilákat nové uživatele a zlepšit svoji konkurenceschopnost vůči rivalům jako Instagram a další. Před několika dny vyšla nová verze Flickeru, která upravuje nástroje na nahrávání fotografií a jejich kategorizaci. V roce 2013 začala společnost Yahoo nabízet celý terabyte úložného prostoru zdarma.

Uváděné problémy mohou být známkou technických obtíží, které Yahoo s modernizací Flickru má. Flickr byl spuštěn v roce 2004 a společnost Yahoo jej převzala o rok později. Stránky běží již několik let bez větších úprav, avšak za tu dobu se objevila řada modernějších konkurentů.


Úvodní foto: © lassedesignen - Fotolia.com
Komentáře