V českých domácnostech roste počet připojených zařízení

Průměrná evropská domácnost má více než 3 připojená komunikační zařízení. Nejpopulárnějšími jsou smartphony a laptopy. Počet uživatelů smartphonů, kteří se ze svého zařízení nikdy nepřipojili k internetu, se blíží 0 %. Až 67 % respondentů z České republiky se zajímá o připojení inteligentních zařízení v rámci domácnosti, a to v oblastech jako je zábava, bezpečnost nebo zdraví.

V českých domácnostech roste počet připojených zařízení


Z nejnovější studie Ericsson Mobility Report, která analyzovala používání komunikačních zařízení v rámci Evropy (v České republice, Francii, Německu, Itálii, Polsku, Španělsku, Švédsku a Velké Británii), vyplynulo, že počet připojených zařízení v domácnostech stále roste. Tento fakt odráží prakticky neustálou potřebu připojení, a to jak uživatelů, tak i zařízení samotných.

Smartphony hrají dominantní roli v použití internetu napříč všemi oblastmi. Počet uživatelů, chytrých telefonů, kteří na svém zařízení nikdy nevyužili připojení k internetu, se blíží 0 %. Chytré telefony a tablety také přispívají k vyššímu využití internetu mimo domov. Procento jejich majitelů, kteří přistupují ze svého zařízení k internetu během cestování, je pětkrát větší než odpovídající procento respondentů, kteří smartphone nevlastní.

Hektický životní styl nutí uživatele hledat nové způsoby využití technologií. V evropských domácnostech se objevuje čím dál víc inteligentních připojených zařízení. O připojení inteligentních zařízení v rámci domácnosti se zajímá až 67 % respondentů z České republiky a to v oblastech jako je zábava, bezpečnost nebo zdraví.  

Zvědavost a zájem o budoucí technologie je vysoká hlavně v metropolitních oblastech. Celkem 50 % obyvatel Londýna a 66 % obyvatel Moskvy má zájem o to, aby za ně domácí práce prováděli roboti. Očekává se, že technologie zvýší i kvalitu městského života. Celkem 2 ze 3 obyvatelů Říma si přejí, aby jejich smartphone kontroloval kvalitu vody na veřejných místech. Na 60 % uživatelů v Paříži by zase rádo v reálném čase porovnávalo spotřebu energie s dalšími domácnostmi v sousedství za účelem optimalizace spotřeby energie.


Úvodní foto: © ferkelraggae - Fotolia.com
Komentáře